okna antywłamaniowe w mieszkaniu

Każdy chce zabezpieczyć swój dom lub mieszkanie, przed możliwością włamania. Montowane są w związku z tym drzwi antywłamaniowe, systemy alarmowe, ale także specjalne okna, powszechnie nazywane jako “okna antywłamaniowe”.

Okna antywłamaniowe a zwykłe okna

Wybierając do swojego mieszkania bądź domu okna, klienci mogą spoglądać na to z czego zrobione jest okno i jaki jest stosunek jakości do ceny. Niekiedy jednak takie osoby mogą poszukiwać okien wzmocnionych, które określa się jako okna antywłamaniowe.

Tego typu okna są odporniejsze na próby uszkodzenia ich, względem zwyczajnych okien. Wynika to przeważnie z ich konstrukcji, czyli zastosowania większej ilości szyb, innego typu okuć, a czasami zamontowania np. zamka w klamce.

Takie rozwiązania mogą skutecznie utrudnić potencjalnemu włamywaczowi dostanie się do wnętrza. Niekiedy sforsowanie takich okien mogłoby zająć wiele czasu lub być związane z wygenerowaniem hałasu, który mógłby zwrócić uwagę np. sąsiadów.

Okna antywłamaniowe jako element systemu zabezpieczeń

Wiadomym jest, że zadbanie o bezpieczeństwo wnętrza swojego domu czy mieszkania, wymaga zabezpieczenia potencjalnych miejsc, którymi może wedrzeć się włamywacz. W związku z tym, takie okna mogą być jednym z elementów systemu zabezpieczeń.

Warto wziąć pod uwagę także drzwi antywłamaniowe oraz zamontowanie w nich zamka, który skutecznie utrudni wdarcie się do wnętrza. Kiedy zamontuje się już wspomniane okna antywłamaniowe oraz drzwi antywłamaniowe, można pomyśleć jeszcze nad elektronicznym systemem alarmowym.

Czujki ruchu można zamontować wokół domu czy na balkonie, co pozwoli zaalarmować właściciela posesji lub firmę ochroniarską, nim włamywacz przejdzie do pracy. Okna o zwiększonej odporności na pewno pozwolą zyskać nieco więcej czasu do wezwania odpowiednich służb, a może nawet zniechęcą potencjalnego rabusia.

Kupując okna, dobrze jest wziąć pod uwagę również aspekt bezpieczeństwa. Dlatego przed zakupem, warto skontaktować się ze sprzedawcą lub producentem, który podpowie jakie rozwiązanie będzie najbardziej optymalne.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.