miejsca postojowe

Największym wyzwaniem związanym ze sprzedażą mieszkania jest szybkie znalezienie kupca. Atrakcyjności wystawionego na sprzedaż mieszkania znacznie podnosi przynależne miejsce parkingowe. Nie wszystkie mieszkania posiadają miejsce przypisane konkretnie do lokalu. Jak sprzedać mieszkanie z niezależnymi miejscami postojowymi?

Możliwość zaparkowania samochodu tuż pod domem znacznie podnosi atrakcyjność nieruchomości w oczach nabywcy. To codzienna oszczędność czasu, brak konieczności opłacania strefy, a także wygoda w codziennym życiu. Sprzedając mieszkanie z niezależnym miejscem postojowym, masz więc spory atut, który z pewnością korzystnie wpłynie na cenę Twojej nieruchomości oraz szybkość znalezienia chętnego kupca.

Chcesz sprzedaż nieruchomość z niezależnymi miejscami postojowymi? Skorzystaj z usług agencji Freedom Nieruchomości, która pomoże dopełnić wszelkie formalności.

Niezależne miejsca postojowe

Niezależne miejsca postojowe to znajdująca się w bezpośrednim sąsiedztwie nieruchomości przestrzeń do parkowania, gdzie mieszkańcy mogą zostawiać swoje samochody. Najczęściej ilość miejsc parkingowych odpowiada liczbie lokali, dzięki czemu lokatorzy nie muszą ze sobą konkurować i zawsze mają gwarancję miejsca postojowego. Taka przestrzeń najczęściej jest oddzielona od przestrzeni ulicy za pomocą szlabanu, który można otworzyć tylko za pomocą pilota lub specjalnej karty. W przypadku starszego budownictwa niezależne miejsca postojowe zazwyczaj znajdują się przed budynkiem, podczas gdy w przypadku nowoczesnych osiedli deweloperskich, coraz częściej mają one formę podziemnego parkingu lub platform z wjazdem tylko dla mieszkańców.

Miejsce postojowe a cena mieszkania

Sprzedając mieszkanie z niezależnym miejscem parkingowym, powinieneś uwzględnić je w cenie nieruchomości. Miejsca różnią się ceną w zależności od lokalizacji nieruchomości oraz dostępności bezpłatnych miejsc postojowych w najbliższej okolicy. Przed wystawieniem oferty warto więc zasięgnąć informacji, o tym ile kosztują miejsca parkingowe na danym osiedlu. Być może okaże się, że niezależne miejsce postojowe zwiększy wartość twojej nieruchomości nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych. Niezależne miejsce postojowe może być również przedmiotem osobnej transakcji. Nie zawsze jest to jednak możliwe, ponieważ wjazd obcego pojazdu na teren osiedla, nie stwarza komfortowej sytuacji dla jego mieszkańców. Najlepiej więc sprzedać mieszkanie i miejsce jednej osobie.

Jak sprzedać mieszkanie z niezależnym miejscem postojowym?

Niezależne miejsce postojowe to atut nieruchomości, warto więc aby był dobrze wyartykułowany w ofercie. Możesz zwrócić uwagę kupującego na takie aspekty, jak oszczędność czasu, codzienna wygoda, bezpieczeństwo samochodu, a także atrakcyjna cena wynikająca z faktu, że kupuje miejsce razem z mieszkaniem. Stale zwiększające się zapotrzebowanie na miejsca parkingowe w miastach, wynikające z rosnącej liczny samochodów stwarza korzystną sytuację, w której Twoja oferta z pewnością będzie atrakcyjna.

Niezależne miejsce postojowe koniecznie powinno być również podmiotem sprzedaży w umowie transakcyjnej i notarialnej. Zapis takiej umowy najlepiej skonsultować z prawnikiem lub agencją nieruchomości, co zagwarantuje poprawną treść dokumentu oraz bezpieczeństwo transakcji.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.