kłudka szyfrowa wisi na drzwiach

Kłódki to jeden ze sposobów zabezpieczania szafek, kontenerów, oraz innych miejsc do przechowywania różnorakich przedmiotów. Nie zawsze jednak pamięta się o kluczyku, dlatego ciekawym rozwiązaniem mogą być kłódki szyfrowe. Poręczne, z możliwością ustawienia dowolnego szyfru, na jaki pozwala dany egzemplarz.

Dobra kłódka to podstawa

Kłódki możemy kupić w rozmaitych konfiguracjach, od różnych producentów. Jednak nie zawsze kłódka kłódce jest równa. Wykorzystane stopy metalu, rodzaj zabezpieczeń, rozmiar, ilość zapadek, sprawia że ich cena może się od siebie różnić.

Mimo wszystko trzeba mieć na uwadze, że jeżeli potrzebujemy użyć kłódki, to zależy nam na zabezpieczeniu mienia. Im droższe przedmioty pragnie się chronić, tym kłódka powinna być lepsza.

Dla wygody można zastosować np. kłódki szyfrowe. Wybierając renomowane produkty od czołowych producentów, z odpowiednimi atestami, ryzyko uszkodzenia kłódki jest zminimalizowane.

Kłódki szyfrowe – wygodne rozwiązanie

Wiele osób lubi ułatwiać sobie życie, więc dlaczego nie uczynić tego również w tym aspekcie. Kłódki to świetne rozwiązanie tam, gdzie nie można wykorzystać tradycyjnego zamka. Kłódki szyfrowe posiadają tę przewagę, że nie trzeba posiadać do nich kluczy – wystarczy znać odpowiedni kod, by ją otworzyć.

Wygodą tego rozwiązania jest także fakt, że każda osoba znająca kod, może bez problemu otworzyć taką kłódkę. W przypadku domowników oznacza to, że nie ma potrzeby przekazywania lub dorabiania kluczy.

Kod w kłódkach szyfrowych można zaprogramować, co oznacza, że można stworzyć własną kombinację cyfr, które utworzą kłódkę. W tym celu należy zapoznać się z instrukcją, w której opisany jest proces kodowania kłódki.

Kłódka szyfrowa a kłódka na klucz

W zależności od preferencji kupującego można wybrać wariant tradycyjny, czyli na klucz, jak również otwieraną przy pomocy szyfru. Najważniejsze, żeby zdecydować się na produkt odpowiedniej jakości. Zbyt cienki pałąk łatwo jest uszkodzić, niszcząc kłódkę.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.