Oszczędzanie pieniędzy na tańszym ogrzewaniu

Myślisz, że ekologiczny równa się drogi? Wcale nie musi tak być! Dowodem na to jest pompa ciepła – nowoczesne urządzenie, dzięki któremu ogrzejesz dom za pomocą tzw. zielonej energii. Decydując się na jej montaż, dbasz nie tylko o środowisko, ale i domowy budżet. Nie musisz martwić się o opał i czyszczenie kotła, ponieważ energię pozyskujesz prosto z natury!

Jakie korzyści niesie za sobą ogrzewanie za pomocą pompy ciepła?

Zakup i montaż pompy wiążą się z pewną inwestycją. Co prawda szybko się ona zwróci, ale mimo wszystko pewnie chcesz przemyśleć, czy warto wydać pieniądze. Podjęcie decyzji ułatwią Ci wymienione poniżej zalety pompy ciepła:

  • Jest ekologicznym źródłem energii – wyróżnia się kilka rodzajów pomp ciepła: gruntową, woda-woda, powietrzną. Każda z nich wykorzystuje odnawialne źródła energii, dlatego nie ma tu mowy o procesie spalania paliw i emisji szkodliwych gazów.
  • Pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze – jeśli zdecydujesz się na ogrzewanie domu za pomocą tzw. zielonej energii, nie będziesz dłużej martwił się o zakup opału oraz czyszczenie kotła. Poza tym zaletą tego nowoczesnego urządzenia jest to, że jest praktycznie bezobsługowe. Sterujesz nim za pomocą telefonu, nie podnosząc się z kanapy!
  • Możesz zamontować ją niemal w każdym obiekcie – w bloku jej montaż jest prostszy w porównaniu do kotła centralnego ogrzewania.

 

Uzyskaj dofinansowanie, aby zaoszczędzić

Korzystanie z pompy ciepła jest nie tylko ekologicznym, ale i opłacalnym rozwiązaniem. Jednak zanim inwestycja zwróci Ci się z nawiązką, musisz przeznaczyć pewną kwotę w zakup i montaż urządzenia. W zależności od tego, jaki rodzaj pompy wybierzesz, zapłacisz od 12 000 do 35 000 zł za zakup.

Do tego musisz doliczyć koszt instalacji. Zależy on od powierzchni budynku – w przypadku domu o metrażu 130–180 m² powinien zamknąć się w kwocie 30 000–50 000 zł. Weź pod uwagę również to, że na cenę wpływa miejsca zamieszkania – montaż pompy ciepła w Krakowie może być droższy w porównaniu do mniejszych miast.

Obawiasz się, że korzystanie z pompy ciepła nie jest rozwiązaniem na Twoją kieszeń? Nie rezygnuj od razu z jej zakupu. Możesz skorzystać z różnych programów (zarówno lokalnych, jak i ogólnopolskich), dzięki którym otrzymasz dofinansowanie. Jednym z nich jest np. „Program Czyste Powietrze”, który cieszy się dużą popularnością i daje możliwość otrzymania dopłaty rzędu 37 000 zł.

Ogrzewanie domu za pomocą pompy ciepła to korzystne rozwiązanie zarówno ze względu na środowisko naturalne, jak i Twój budżet domowy. Dlatego nie zastanawiaj się już dłużej, czy warto! Skontaktuj się z jednym z naszych doradców, który podpowie Ci, jak uzyskać dofinansowanie na pompę cieplną i cieszyć się odnawialnym źródłem energii w przystępnej cenie.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.