Wiele osób na samo słowo „remont” dostaje gęsiej skórki, a jeśli w grę wchodzi remont łazienki, to u niejednego włos na głowie się jeży. Brak możliwości korzystania z łazienki w czasie jej remontu jest znacznie bardziej dotkliwy niż w przypadku wyłączenia innego pomieszczenia w domu. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość, gdyż dobrze wyremontowana łazienka będzie gwarancją zdumiewającego efektu i posłuży domownikom przez długie lata.

Zweryfikuj potrzeby

Remont łazienki warto zacząć od rozmowy z domownikami i zweryfikowania ich potrzeb, względem remontowanego pomieszczenia. Pomoże to w podejmowaniu decyzji związanych z doborem kolorów i materiałów oraz zakupem wyposażenia.

Zaplanuj budżet

Aby zrobić tani remont łazienki i nie zrujnować się finansowo, niezwykle ważna jest wcześniejsza analiza kosztów i ustalenie górnej granicy cenowej, jaką będziemy w stanie przeznaczyć na remont.

Dobierz kolory i wzory

Odpowiednio dobrane odcienie farby oraz kolory i wzory płytek, pozwolą stworzyć w każdej łazience przytulną, intymna sferę, a pomieszczenia małej wielkości, optycznie powiększyć.

Wynieś rzeczy, oczyść ściany i uzupełnij ubytki

Gotowe do pokrycia farbą lub płytkami ściany, powinny być oczyszczone, suche i gładkie. Ważne jest także uzupełnienie wszelkich ubytków, co ograniczy zużycie farby w czasie malowania i wpłynie na efekt końcowy.

Zabezpiecz okna i podłogę

Gdy planujemy remont, bardzo ważne jest wcześniejsze zabezpieczenie mieszkania. Warto zaopatrzyć się w odpowiednie taśmy maskujące oraz folię. Schlapane farbą okna i podłogi są niezwykle trudne do wyczyszczenia.

Działaj

Należy jeszcze wybrać potrzebne narzędzia, zorganizować pomocników i można działać.

Jak zrobić go tanio?

Większość remontów związanych jest ze znacznym odciążeniem portfela. Jednak nie zawsze tak musi być. Można zrobić dobry, efektywny i tani remont łazienki. Dla przykładu, należy wziąć pod uwagę próbę odnowienia starych mebli, a zamiast kosztownego skuwania podłogi i kładzenia nowych płytek, pomalować specjalna farbą, te już położone. Mając wannę, nie koniecznie trzeba dokonać jej wymiany. Dobrym sposobem będzie zamontowanie w starej wannie akrylowego wkładu, co znacznie obniży koszty remontu. Ponadto dodatki – one maja bardzo duży wpływ na całościowy efekt remontu, a wydatki z nimi związane można ograniczyć do na prawdę realnych. Warto także, tu gdzie to możliwe, popracować samemu. Samodzielny demontaż może zredukować wydatki o kilkaset złotych.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

2 thoughts on “Remont łazienki – jak się do niego przygotować?

  1. Lepsza wanna czy prysznic? jak wg zaaranżować niewielką łazienkę w bloku? mam z tym problem, a remont zamierzam zrobić już z bite dwa lata

  2. Zdecydowanie prysznic, w malej łazience sprawdzi się dużo lepiej. Zresztą jest ekonomiczniejszy i o wiele bardziej praktyczny 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.