Przedpokój jest pierwszym pomieszczeniem, w którym odczuć można panujący w domu klimat. Każde gustowne wnętrze powinno zachwycać pięknym przedpokojem, gdyż to właśnie on jest swego rodzaju preludium do całej panującej w domu aranżacji. Korytarz to także miejsce, w którym wita się bądź żegna gości, dlatego tak ważna jest jego wizualność i panujący styl.

Jak zaaranżować przedpokój?

Często zdarza się, że przedpokój jest wąski, ciasny i ciemny. Bardzo trudno jest urządzić go tak, by sprawiał wrażenie jasnego i przestronnego. Zadanie ułatwić może odpowiednio przemyślana aranżacja.

Jasne ściany i podłoga

Warto ściany przedpokoju pomalować na jasno – biały, beżowy, écru czy nude sprawdzą się idealnie. Można także wybrać odcienie pastelowe, jednak jeśli pokój jest naprawdę mały znacznie lepiej sprawdzą się odcienie chłodne. Jeśli chodzi o podłogę, i w jej przypadku lepsze będą barwy jasne, które optycznie powiększa przestrzeń.

A meble?

Meble w przedpokoju są równie ważne co kolor ścian. Nie powinny być one zbyt ciemne i masywne. W wąskim korytarzu lepiej sprawdza się te, które są pojemne, ale i wąskie. Jednak, gdy pomieszczenie jest naprawdę wąskie szafę zastąpić lepiej naściennym wieszakiem na kurtki i płaszcze. Bardzo ważny jest także mebel, w której trzymane będą buty. Pozwoli on uniknąć „wystawek obuwniczych” i niepotrzebnego zajmowania przestrzeni. Najlepszym rozwiązaniem będą szafki posiadające uchylające się do przodu drzwiczki, co pozwoli trzymać buty w pozycji pionowej i sprawi, że mebel będzie płytki.

Może lustra?

Skutecznym rozwiązaniem na optyczne powiększenie przestrzeni przedpokoju będą lustra. Oprócz tego, że powiększą wnętrze, rozjaśnią je i nadadzą oryginalnego charakteru. Lustro samo w sobie stanowi fantastyczny element ozdobny, ale pozwala także wyeksponować inne detale, na przykład kwiaty.

Pierwsze wrażanie jest najważniejsze

Urządzenie przedpokoju to nie lada wyzwanie. Należy wcześniej dokładnie przemyśleć cały plan działania, pamiętając przy tym, że przedpokój to wizytówka każdego wnętrza.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

One thought on “Przedpokój – wizytówka każdego mieszkania

  1. taak ! lustra są najlepsze, mój korytarz był tak mały, że nie wiedziałam co z nim zrobić ;/ wstawiłam potężne lustro i z automatu przestrzeń wydała mi się większa. W połączeniu z jasnymi ścianami jest na prawdę sztos 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.