Odpływ w jasnej nowoczesnej łazience w domu

Nowoczesna łazienka nie może obejść się bez nowoczesnych rozwiązań. Tradycyjne kabiny prysznicowe coraz chętniej zastępowane są prysznicami typu walk-in. Dzięki tym rozwiązaniom wystarczy robić kilka kroków, bez pokonywania progów brodzika, by znaleźć się pod prysznicem. W prysznicach typu walk-in montuje się więc odpływy liniowe, które odprowadzają wodę bezpośrednio z podłogi. Dlatego ważny jest montaż niezawodnego urządzenia, aby nie zalać mieszkania i sufitu sąsiadowi.

Odpływy liniowe – rodzaje

Odpływy liniowe dzieli z uwagi na możliwość zabudowy na niski i wysoki. Jak sama nazwa wskazuje odpływy niskie, to takie, których głębokość zabudowy oscyluje w okolicach 6 cm. Z kolei odpływy wysokie to takie, które wymagają min 9 cm wysokości zabudowy. Co to znaczy? To znaczy, że odpływ z kolankiem i listwą wymagają instalacji w podłodze na tych minimalnych głębokościach.

Odpływ liniowy niski

Niskie odpływy liniowe to nie tylko niski profil koryta. Bardzo ważna jest tutaj wysokość syfonu. Wysokość syfonu w innych odpływach często uniemożliwia ich montaż w stropach mieszkań i trzeba podnosić podłogę. Dzięki specjalnym, niskim syfonom, w jakie wyposażone są niskie odpływy liniowe, można rozwiązać ten problem. Te nowoczesne odpływy dają duże możliwości aranżacyjne.

Odpływ liniowy wysoki

Tego rodzaju odpływy jest ciężko zainstalować w niskich stropach. Dlatego właściciele mieszkań w blokach nie powinni zwracać na nie uwagi. Chyba, że sprytny architekt wymyśli ciekawy sposób. Takie odpływy szybciej odprowadzają wodę. Jednak ich montaż polecany jest głównie na parterze, w wysokich stropach, gdzie mamy możliwość zmieścić duży syfon.

Gdzie znaleźć niezawodne odpływy?

Odpływ w łazience

Odpływ liniowy możesz nabyć praktycznie w każdym markecie budowlanym. Jednak nowoczesne i niezawodne odpływy liniowe producent Waterway z Wyszkowa robi na co dzień. Dlatego z jego doświadczeniem w produkcji, możesz mieć pewność solidnego produktu, który charakteryzuje wysoka przepustowość wody i jednocześnie elegancki wygląd. W jego ofercie znajdziesz wiele odpływów o niskim profilu. Dlatego z łatwością wybierzesz odpowiedni model do Twoich potrzeb i warunków we wnętrzu Twojego domu. Z pewnością znajdziesz taki, którego minimalna głębokość montażu, pozwoli osadzić go u Ciebie. Wśród nich, znajdziesz także nowoczesne odpływy z korytkiem, umożliwiający montaż płytek wewnątrz. Płytki notowane są wówczas w środku korytka odpływu. Z takim odpływem liniowym, Twoja łazienka stanie się spójna stylistycznie.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.