Wysokie bloki mieszkalne z mieszkaniami do kupienia

Zakup mieszkania jest wielkim wydarzeniem w życiu każdego człowieka. Szczególnie jeżeli jest to nasze pierwsze mieszkanie. Nie chcemy popełnić błędu, nie wiemy na co zwracać uwagę. Obawy i rozterki są w pełni zrozumiałe ponieważ zakup mieszkania to wielki wydatek, który będziemy spłacać przez wiele lat. Mieszkanie możemy kupić od developera lub na rynku wtórnym. Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Możemy kupować samodzielnie, lub skorzystać z profesjonalnej usługi pośrednika w obrocie nieruchomościami. Tutaj też są plusy i minusy.

Nowe czy z rynku wtórnego

Kupując mieszkanie na rynku pierwotnym kupujemy mieszkanie nowe. Mamy pewność, że będziemy mogli wykończyć je dokładnie w taki sposób jak sobie zaplanujmy. Nic nas nie ogranicza. Duża zaletą jest również szeroki wybór różnych układów mieszkania. Dzięki temu również możemy  dopasować je do naszych indywidualnych potrzeb. Wadą mieszkania kupowanego na rynku pierwotnym jest czas oczekiwania. Zazwyczaj mieszkanie te są również położone w gorszych lokalizacjach i nie ma jeszcze zbudowanej infrastruktury.

Mieszkanie na rynku wtórnym mają tą podstawową zaletę, że nie trzeba na nie czekać. Oczywiście jest to ważne, dla tych którzy czekać nie mogą. Drugą bardzo ważną zaletą mieszkań na rynku wtórnym jest lokalizacja. Trudno szukać nowych budynków w ścisłym centrum miasta czy też w prestiżowych lokalizacjach. Zazwyczaj działki w takich miejscach są już zabudowane. Bardzo dużą zaletą jest również rozbudowana infrastruktura w takich miejscach. Znajdziemy tam przedszkole, szkołę jak i przychodnię czy też duży osiedlowy sklep. Wadą mieszkania z rynku wtórnego jest konieczność kapitalnego remontu lub mieszkania w miejscu, które nie odpowiada w 100% naszym oczekiwaniom.

Samodzielnie czy z pośrednikiem?

Jeżeli zdecydowałeś na zakup na rynku wtórnym, to warto sprawdzić oferty jakie przygotowało biuro nieruchomości. Często znajdziemy tam bardzo ciekawe perełki. Zakup przez biuro nieruchomości w Gdańsku jak i innych miastach ma wiele zalet. Po pierwsze i najważniejsze zakup taki jest znacznie bezpieczniejszy. Doświadczony i licencjonowany pośrednik sprawdzi stan prawny nieruchomości. Wbrew pozorom istnieje całkiem sporo zagrożeń, które sprawi, że stracimy dorobek naszego życia. Podstawowe zagrożenia, to zadłużenie mieszkania, wpisy na rzecz osób trzecich w hipotece czy też zawarte inne umowy przedwstępne lub nie do końca jasne sprawy związane z własnością. W takich sytuacjach pomoc pośrednika może okazać się na wagę złota.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.