Sztuczne kwiaty nie chorują, nie atakują ich żadne choroby ani szkodniki, nie wymagają podlewania, a dodatkowo nie trzeba wydawać pieniędzy na specjalne odżywki, które mogłyby polepszyć ich wygląd. Jednak od czasu do czasu trzeba zapewnić im minimum pielęgnacji, by móc cieszyć się ich pięknem i estetyką.

Wytrwałość zaletą sztucznych roślin

Sztuczne kwiaty potrafią istotnie uatrakcyjnić wystrój wnętrza. Oprócz tego ten rodzaj roślin świetnie sprawdza się w pomieszczeniach z ograniczonym dostępem naturalnego światła o bardzo niskiej lub zbyt wysokiej temperaturze, czyli tam, gdzie, naturalne rośliny nie miałyby większych szans na przetrwanie.

Pielęgnacja

Poza wysoką odpornością na warunki otoczenia, sztuczne kwiaty praktycznie nie wymagają pielęgnacji. Podstawową, a właściwie jedyną kwestią z nią związaną, jest ich sporadyczne przeczyszczenie. Sztuczne kwiaty wykonywane są z wysokiej jakości materiałów, które najczęściej pokryte są specjalnym, odpornym na blaknięcie, lakierem. Kupując tego typu sztuczne rośliny, mamy gwarancję świetnego ich wyglądu przez wiele lat.

A więc co robić?

Wiadomym już jest, że sztucznych kwiatów nie trzeba pielęgnować tak jak prawdziwych, ale warto co jakiś czas je odświeżyć. Najważniejszą kwestią jest regularne usuwanie osiadającego kurzu. Najlepiej zrobić to poprzez przepłukanie ich letnią, bieżąca wodą, na przykład pod prysznicowym strumieniem, albo za pomocą specjalnego spryskiwacza. Po takim przemyciu sztucznych roślin i następnym ich osuszeniu, zaleca się dodatkowo potraktować je nabłyszczającym środkiem, albo typowo przeznaczonym do roślin, albo też takim używanym do nabłyszczania elementów samochodowych. Dzięki temu rośliny nabiorą intensywniejszych barw i będą błyszczeć.

Duże kompozycje – jak sobie z nimi poradzić?

Wpisując w internetową wyszukiwarkę „sztuczne kwiaty sklep online”, pojawią się nam bez wątpienia atrakcyjne propozycje firm bogatych w kwiatowy asortyment. Zakup pięknej kwiatowej kompozycji bez wychodzenia z domu nie jest dzisiaj problemem, jednak by mogła ona jak najdłużej zdobić wybraną przez nas przestrzeń należy o nią dbać.

Aby nie demontować poszczególnych elementów dużej kompozycji kwiatowej, chcąc pozbyć się z niej kurzu, warto spróbować usunąć go zwykłą miotełką do odkurzania lub nawilżanymi chusteczkami. Można również spróbować użyć suszarki z zimnym nawiewem w celu zdmuchnięcia wszelkich pyłków. Te drobne, regularnie wykonywane zabiegi, pozwolą na długo zachować piękny wygląd sztucznym kompozycjom.

Dodatkowy trick

Jeśli zależy Ci na przywróceniu koloru wyblakniętej już dekoracji kwiatowej, spróbuj włożyć poszczególne jej elementy  do papierowej torby. Następnie wsyp do niej 1/4 szklanki sody i energicznie potrząśnij całość. Wyjmij kwiaty i otrzep je z proszku. Efekt powinien być w pełni satysfakcjonujący.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.