Tabliczna z adresem na domu

Jednym z popularnych sposobów znakowania budynku są litery i cyfry na dom. Dzięki nim adres budynku jest nie tylko doskonale widoczny, ale prezentuje się również niezwykle stylowo. Co ważne, warto zadbać o to, aby oznakowanie naszego domu było w pełni widoczne, ponieważ jest to również obowiązek. Jego niedopełnienie grozi grzywną w postaci mandatu. Gdzie zatem można kupić cyfry na dom i czym kierować się przy ich wyborze?

Litery i cyfry na dom, jaki wybór?

Nowoczesne technologie produkcyjne sprawiają, że cyfry na dom dostępne są w niezwykle szerokiej palecie kolorystycznej i wzorniczej. Do wyboru mamy różnego rodzaju czcionki, zróżnicowaną wysokość, a także kolory cyfr (np. antracytowy, czarny, brązowy, srebrny czy złoty). Dzięki temu bez problemu dopasujemy cyfry i litery do stylu wykończenia elewacji. Wybór w kwestii rozmiaru pozwoli natomiast na widoczne oznakowanie budynków nieco oddalonych od frontu posesji.

Gdzie kupić cyfry na dom

Cyfry na dom można kupić przede wszystkim w różnego rodzaju sklepach z wyposażeniem domowym albo marketach budowlanych. Najlepszym i najwygodniejszym miejscem do zakupu cyfr na dom jest jednak Internet, a raczej sklepy internetowe oferujące asortyment z kategorii oznakowania budynków. Dlaczego? Przede wszystkim korzystając ze sklepu internetowego mamy zazwyczaj o wiele większy wybór cyfr i tabliczek adresowych niż ma to miejsce w przypadku sklepów stacjonarnych. A wybierając sklep producenta tego typu produktów mamy także o wiele szerszy zakres optymalizacji wybranych cyfr na dom.

Jak kupować cyfry na dom

Kupując cyfry na dom, musimy przede wszystkim wybrać najbardziej odpowiadający nam sposób montażu oraz ich wielkość. Pamiętając o tym, że oznakowanie domu musi być widoczne. Dlatego warto dokładnie przemyśleć, jaka wysokość cyfr będzie najlepsza. Do wyboru mamy z reguły kilka opcji począwszy od mniejszych cyfr mierzących około 20 centymetrów, po dość duże cyfry o wysokości 40 centymetrów.

Kupując cyfry na dom przez Internet wszystkie, parametry określamy przy składaniu zamówienia. Pozwala to na szybkie i wygodne zaopatrzenie się w oznakowanie budynku. Termin takiej realizacji może jednak potrwać kilka dni, ponieważ najczęściej cyfry wykonywane są na zamówienie. Dobrze jest mieć tego świadomość, zwłaszcza wtedy, kiedy mamy do czynienia z nowym budynkiem, który dopiero otrzymał numer porządkowy i nie ma żadnej tabliczki adresowej. W takiej sytuacji na przymocowanie numeru domu i nazwy ulicy mamy zaledwie 30 dni.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.