Pokój w mieszkaniu zaranżowany na home office

Coraz więcej osób zaczyna pracować z domu. Dobrym pomysłem okazuje się stworzenie specjalnej przestrzeni, w której można wykonywać swoje obowiązki bez rozpraszających czynników. Taki pokój powinien być wyposażony w odpowiedni sposób, z zachowaniem kilku zasad. Jak zaaranżować funkcjonalne, a zarazem stylowe home office? Co aktualnie jest w modzie w takich wnętrzach?

Biurko, czyli najważniejszy element home office 

W funkcjonalnym i stylowym home office nie może zabraknąć biurka. Powinno być ono tak dopasowane, by zapewniać komfort pracy i prawidłową postawę ciała. Wiele osób poleca modele z możliwością regulacji blatu. To samo dotyczy również krzeseł.

Biurko w domowym biurze jest także meblem, w którym można umieścić niezbędne akcesoria i dokumenty. Z tego powodu dobrym pomysłem okazuje się postawienie na modele z szufladami i półkami. Dzięki temu możesz mieć zawsze pod ręką wszystkie niezbędne przedmioty. Przed zdecydowaniem się na ten mebel trzeba jednak dokładnie zmierzyć dane pomieszczenie. Na rynku istnieją bowiem biurka bardzo kompaktowe, ale wciąż niezwykle funkcjonalne.

Biurko powinno być też odpowiednio oświetlone. Idealnie sprawdzi się stojąca, niewielka lampka, którą można dopasować do aktualnych potrzeb. Jeśli w pomieszczeniu znajduje się okno, warto zaopatrzyć się też w plisy. Pozwalają one na osłonięcie się przed rażącym słońcem.

Jaki styl pasuje do domowego biura? 

Projektując home office, warto zastanowić się nad oczekiwanym efektem. W biurach bardzo popularny jest styl loftowy, który bazuje na prostych formach i surowych materiałach. Wciąż istnieją jednak miłośnicy klasyki. Takie osoby stawiają najczęściej na meble z naturalnego drewna, przeszklenia i elementy dekoracyjne. Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem jest postawienie na styl nowoczesny, który bazuje na prostych formach i odcieniach szarości, bieli oraz czerni. Do takiego wnętrza można z łatwością dopasować odpowiednie dodatki i zmieniać je w zależności od własnych potrzeb.

Jeśli nie wiesz, jaki styl sprawdzi się najlepiej w danym pomieszczeniu, postaw na usługi specjalistów. Projektanci wnętrz z takich firm, jak Wytwórnia Joanna Fabicka, orientują się w aktualnych trendach i potrafią dopasować odpowiednie rozwiązania do metrażu danego gabinetu. Specjaliści wiedzą także, jak maksymalnie wykorzystać przestrzeń i stworzyć funkcjonalne miejsce do pracy w domu.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.