Łazienka.

Mała łazienka wymaga zupełnie innego urządzenia niż ta, w której jest sporo miejsca. Zaprojektowanie jej często wymaga nie lada umiejętności. Jeśli borykasz się z takim problemem i obecnie zastanawiasz, jaką umywalkę wybrać do małej łazienki, koniecznie poznaj naszej praktyczne porady. Dzięki temu łatwiej będziesz mógł zdecydować się na odpowiedni sprzęt.

Dobierz wymiar umywalki do przestrzeni w łazience

Chcesz zamontować umywalkę w małej łazience, jednak nie wiesz, jakie masz możliwości? Chociaż opcji nie jest dużo, na pewno znajdziesz odpowiednią dla siebie. Zacznij od sprawdzenia wielkości łazienki, a także – określenia przestrzeni, która zostanie Ci po zamontowaniu w pomieszczeniu prysznica oraz toalety. W tym wolnym miejscu musisz zmieścić umywalkę.

Do wyboru masz kilka rozmiarów. Te najmniejsze mają szerokość 35-40 centymetrów. Niestety ta wielkość, bardziej sprawdzi się w toalecie, gdyż chcąc umyć w niej twarz, raczej będziesz miał problem. Musisz więc postawić na trochę szerszy model.

Umywalka nablatowa, podblatowa czy narożna?

Każdy rodzaj umywalki montuje się trochę inaczej. Umywalki nablatowe ustawiane są bezpośrednio na blacie, potrzebują jedynie otworu na syfon. Podblatowe potrzebują otworu w blacie, a narożne, czyli wiszące są przykręcane na specjalnych śrubach lub stelażu podtynkowym.

Narożną umywalkę wiszącą warto wybrać wtedy, kiedy Twoja łazienka jest naprawdę mikroskopijna. W pozostałych przypadkach zdecydowanie lepiej sprawdzi się umywalka nablatowa lub podblatowa. Możesz wybrać odpowiednią wielkość misy, którą ustawić na blacie lub zamontujesz pod nim. Dzięki temu pozostanie Ci trochę miejsca pod blatem, aby ustawić tam małą szafkę lub jakiś stojak, a nawet pudełko z artykułami do czyszczenia łazienki. Warto nie rezygnować z miejsc do przechowywania, jeśli masz tak mało miejsca w tym pomieszczeniu.

Zdecydowanie najwięcej miejsca uzyskasz w przypadku umywalki nablatowej. Przestrzeń, która pozostanie pod blatem, będzie największa, co łatwiej pozwoli Ci dokupić do niej szafkę. Jeśli tylko Twój projekt łazienki pozwoli na zrealizowanie tej opcji, zdecydowanie polecamy takie rozwiązanie. Dzięki temu w łazience nie będziesz odczuwał dyskomfortu podczas mycia zębów, a Twoje niezbędne kosmetyki znajdą swoje miejsce pod blatem.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.