Rolety wewnętrzne spotkamy dzisiaj w większości domów, gdzie zdobią i zabezpieczają niemalże wszystkie znajdujące się tam okna. Ich obecność jest także obowiązkowa w pokojach dziecięcych, które ze względu na swoją multi-zadaniowość powinny gwarantować komfortowe warunki do nauki, zabawy i wypoczynku. Jeśli chcemy lepiej operować światłem w kąciku naszej pociechy, koniecznie wyposażmy go zarówno w odpowiednie lampy, jak i rolety okienne. Dzisiaj doradzimy, jakie modele wybrać.

Rolety na okna – dlaczego są niezbędne w pokoju dziecka?

Ze względu na to, że dziecięce pokoje należą do wnętrz wielofunkcyjnych, rodzice powinni urządzić je nie tylko w sposób atrakcyjny i ładny, ale także komfortowy i praktyczny. Pomogą nam w tym zarówno rolety wewnętrzne jak i rolety zewnętrzne, które przydadzą się m.in. podczas wypoczynku, nauki, czy gry na komputerze.

Potrzeby dzieci są uzależnione od ich wieku, dlatego też sposób aranżacji ich pokojów oraz zastosowane rozwiązania muszą odpowiadać określonemu etapowi rozwoju. Przykładowo, niemowlęta potrzebują częstszych drzemek w ciągu dnia niż np. dzieci 2- lub 3-letnie. Jeśli zadbamy o dokładne zaciemnienie sypialni lub ich pokoju, zapewnimy im idealne warunki do wypoczynku, po którym obudzą się one radosne i uśmiechnięte. Starsze dzieci, poza zabawą, mają natomiast swoje obowiązki takie jak nauka lub zajęcia dodatkowe. W zwiększeniu efektywności oraz lepszym skupieniu pomogą im właśnie rolety okienne ograniczające dostęp intensywnego światła, padającego wprost na biurko. Zasłonięte roletami szyby nie doprowadzą także do nadmiernego wzrostu temperatury w pomieszczeniu przy męczących upałach. Najlepsze rolety do pokoju dziecka oferujemy w naszym sklepie Drops Serwis Katowice.

Jakie rolety wewnętrzne wybrać do pokoju dziecka?

Rodzice wybierający rolety okienne do pokoju dzieci powinni kierować się wiekiem oraz potrzebami swojej pociechy, a także stylem, w jakim zaaranżowali jej kącik. Jakie w takim razie produkty będą najlepszym rozwiązaniem?

Rolety dzień noc

Rolety dzień noc to idealny rodzaj rolet do większości wnętrz. Będą pasować do pokojów chłopców oraz dziewczynek urządzonych w różnych stylach: nowoczesnym, tradycyjnym, czy skandynawskim. Są to także osłony pozwalające na wiele możliwości w zakresie operowania światłem, co jest zasługą dwóch rodzajów poziomych pasów – kryjących i transparentnych. Mnogość dostępnych ustawień ułatwi nam ich dopasowanie do dowolnej pogody i pory dnia. Jeśli po opuszczeniu rolet dzień noc pozostawimy prześwity, z jednej strony zmniejszymy ilość wpadających do środka promieni słonecznych, z drugiej jednak nie doprowadzimy do zbyt mocnego zaciemnienia pokoju dziecka. Takie ustawienie świetnie sprawdza się podczas nauki w porach południowych i popołudniowych przy ładnej pogodzie.

Rolety zaciemniające i przyciemniające

Rolety wewnętrzne zaciemniające nie bez powodu są polecane do sypialni oraz pokojów mniejszych dzieci. Wykonane z grubych oraz gęstych tkanin skutecznie blokują światło przedostające się z podwórka, dzięki czemu we wnętrzu szybko zapanuje ciemność. Rolety okienne zaciemniające tworzą doskonałe warunki do drzemek potrzebnych maluchom w ciągu dnia. Są także niezawodne przy wysokich temperaturach, ponieważ nie doprowadzają do nadmiernego nagrzewania się pomieszczeń. Równie dobrą ochronę gwarantują rolety przyciemniające, jednakże w przeciwieństwie do modeli zaciemniających, nie wprowadzają one całkowitego mroku, delikatnie przepuszczając promienie słońca.

Inne rodzaje rolet wewnętrznych do pokoju dziecka

Pozostałe rolety na okna, które możemy wykorzystać w pokojach dziecięcych to rolety rzymskie oraz rolety na okna dachowe. Pierwsze z nich są bardzo eleganckie i układają się w charakterystyczne fałdy. Doskonale prezentują się w ciepłych, klimatycznych aranżacjach skandynawskich, boho oraz rustykalnych. Drugie natomiast będą nam potrzebne, gdy pokoik dziecka jest zlokalizowany na poddaszu. Jeśli chcesz zobaczyć z bliska, czym charakteryzują się wybrane modele, w sklepie Drops Serwis rolety Katowice znajdziesz interesujące Cię produkty.

Rolety okienne dla dzieci – bezpieczeństwo przede wszystkim

Sam wygląd i rodzaj rolet to nie wszystko. W przypadku pokojów dziecięcych, pod uwagę musimy wziąć także kwestie bezpieczeństwa. Zasady wykonywania osłon przeciwsłonecznych w sposób zapobiegający niebezpieczeństwu, jakie mogą one stwarzać dla dzieci, określa norma EN 13120. Największe zagrożenie stanowią zwisające sznurki oraz łańcuszki, które z pewnością wzbudzą ciekawość ruchliwych i poznających świat urwisów. Zadbajmy o to, aby nie zwisały one na wysokości łatwo dostępnej dla dzieci (zwłaszcza przy nisko umiejscowionych oknach). Ważna jest także ich zwiększona odporność na rozerwanie przy niedużym obciążeniu.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.