Pomalowanie elewacji stanowi zwykle zwieńczenie całego procesu budowlanego, pozwala również w krótkim czasie odświeżyć wygląd nieruchomości. Które kolory farb elewacyjnych będą najmodniejsze w nadchodzącym roku?

Biała farba na elewację- hit kolejnych sezonów

Biała farba na elewację już od kilku sezonów cieszy się ogromną popularnością wśród inwestorów. Nadaje nowoczesnym domom iście skandynawski charakter, zwłaszcza jeśli wyposażone są one w dodatkowe, drewniane elementy. Zaletą białej farby elewacyjnej jest niewątpliwie jej cena. Warto jednak mieć na uwadze, że kolor ten stosunkowo szybko ulega zabrudzeniom, przez co konieczne jest jego okresowe odświeżanie, tak aby nieruchomość zawsze prezentowała się estetycznie.

Modne szarości

Dużym zainteresowaniem wśród klientów cieszą się również szare farby na elewację. Charakteryzują się one większą odpornością na zabrudzenia niż farby białe, a jednocześnie szeroka paleta kolorów pozwala dopasować barwę do oczekiwań konkretnych osób. Możliwy jest bowiem wybór farby jasnoszarej bądź znacznie ciemniejszej. Co ciekawe, kolor szary dobrze komponuje się z innymi, modnymi rozwiązaniami. Pasuje do elementów drewnianych, można go też łączyć z przeróżnymi barwami.

Pszenica i piasek

Delikatne kolory pszenicy i piasku to jedne z tych, które w 2023 roku zyskają ogromną popularność. Dotychczas chętnie wybieraliśmy je przede wszystkim jako barwy, które wypełniały nasze wnętrza. Obecnie jednak podobny wygląd chcemy nadać naszym elewacjom. Kolory pszenicy i piasku zostały zaczerpnięte ze świata natury, zatem kojarzą się głównie z harmonią i spokojem.

Delikatna i zdecydowana zieleń

W 2023 roku bardzo modna będzie również barwa zielona, począwszy od delikatnych odcieni, na butelkowej zieleni skończywszy. Podobnie jak kolor pszenicy i piasku, kojarzy się ona z relaksem i spokojem, jednocześnie dając naszym zmysłom wytchnienie. Dziś można ją zobaczyć nie tylko we wnętrzach, lecz również na zewnętrznych ścianach budynku. Dobrze komponuje się z bielą, szarością czy czernią.

Ciemniejsze kolory farby na elewację- które warto wybrać?

Wymienione wyżej kolory należą do palety barw jasnych, jednak nie każdy chce w ten sposób upiększać elewację swojego domu. Osoby, które wolą ciemniejsze kolory, mogą wybierać spośród odcieni:

  • szarości,
  • granatu,
  • popiołu,
  • naturalnego kamienia,
  • kawy z mlekiem,
  • drewna.

Te właśnie barwy będą bardzo modne w nadchodzącym roku. Warto mieć na uwadze, że można przełamać je jaśniejszymi dodatkami, tak aby całość wyglądała jeszcze ciekawiej. Łączenie poszczególnych kolorów już od kilku sezonów cieszy się dużą popularnością, na co przyzwolenie dają przede wszystkim światowej sławy designerzy. Nie ulega wątpliwości, że elewacja w dwóch lub więcej kolorach pozwala wyróżnić swój dom na tle innych, jednocześnie nadając mu niesamowitego charakteru.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.