Wynajęcie mieszkania z OC.

Artykuł sponsorowany.

Decydując się na wynajęcie mieszkania w Giżycku, trzeba brać poprawkę na różne nieprzewidziane sytuacje. Ich skutkiem mogą być szkody, których likwidacja wiąże się niekiedy ze sporymi wydatkami. Warto więc zadbać o odpowiednią ochronę, wykupując polisę mieszkaniową dla lokatora.

OC lokatora – dlaczego jest potrzebne?

Umowa najmu daje lokatorowi wiele przywilejów, ale oznacza też obowiązki. Jedną z najważniejszych spraw, jakie powinna uwzględniać, jest odpowiedzialność za szkody wyrządzone w mieszkaniu. Często są to kwestie sporne – zdarza się, że znajdują finał w sądzie. Problemów i niejasności można jednak uniknąć, jasno precyzując warunki najmu oraz wykupując stosowną ochronę. OC w życiu prywatnym to dla lokatora zabezpieczenie na wypadek strat, jakie wynikły z jego winy. W zależności od treści umowy z ubezpieczycielem szkody mogą zostać w określonym stopniu zlikwidowane właśnie z polisy. Eksperci z  PZU przypominają o tym, że o kompleksowej ochronie można mówić wtedy, gdy nie tylko najemca ma wykupioną stosowną polisę – to samo odnosi się także i do właściciela mieszkania w Giżycku. Winę za szkodę czasami ponosi osoba trzecia i warto wówczas mieć jasność co do kwestii związanych z likwidacją ewentualnych szkód.

Polisa dla lokatora – to nie tylko OC!

OC w życiu prywatnym – bez względu na to czy ma chronić lokatora, czy właściciela nieruchomości – nie występuje jako samodzielny produkt ubezpieczeniowy, a jako dodatek do polisy mieszkaniowej. Trzeba zatem sprawdzić, co w tym obszarze proponuje wybrana agencja ubezpieczeniowa. Giżycko ma pod tym względem dobrze rozbudową ofertę, więc każdy najemca, któremu zależy na solidnym zabezpieczeniu się na wypadek szkód w mieszkaniu, znajdzie wariant odpowiadający jego indywidualnym potrzebom. Wynajmowaną nieruchomość warto ubezpieczyć też od kradzieży z włamaniem – utrata mienia ruchomego może bowiem wygenerować niemałe straty.

 Polisa dla właściciela – również z korzyścią dla lokatora

Polisy dla właścicieli mieszkań i lokatorów są skonstruowane nieco inaczej, niemniej ich celem jest ochrona interesów obu stron umowy najmu mieszkania. Właściciel nieruchomości powinien pamiętać o włączeniu do polisy takich rozszerzeń jak: kradzież z włamaniem, OC w życiu prywatnym, przepięcie, stłuczenie przedmiotów szklanych oraz zalanie (o ile zdarzenie te nie występuje w podstawie). Bardzo przydatny okazuje się także pakiet domowy assistance gwarantujący dostęp do fachowych usług świadczonych np. przez elektryków i hydraulików na preferencyjnych warunkach.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.