Ozonowanie pomieszczenia.

Czy ozonowanie pomieszczeń biurowych i mieszkań w okresie pandemii to nowy trend? W niniejszym artykule omawiamy, w jaki sposób pandemia koronawirusa zmieniła wiele nawyków w codziennym życiu i jak znacząco wpłynęła na społeczne zachowania oraz relacje międzyludzkie w latach 2020 i 2021. Ludzie musieli ograniczyć kontakty ze znajomymi, rozrywki takie jak wyjście do kina, restauracji czy na siłownię przestały na jakiś czas istnieć, a zastąpiły je różne aktywności w Internecie. Ludzie zaczęli też zwracać większą uwagę na higienę osobistą. Częste mycie rąk stało się koniecznością i każdy zaopatrzył się w buteleczkę z żelem antybakteryjnym. Badania rynkowe pokazały, że znacznie wzrosła sprzedaż środków do dezynfekcji. Idąc dalej tym tropem, można zauważyć także wzrost zainteresowania społeczeństwa zabiegami dezynfekującymi czy odświeżającymi, na przykład ozonowaniem mieszkań, czy też ozonowaniem firmy.

Ozonowanie mieszkania podczas pandemii – czy rzeczywiście usuwa wirusy?

Ozonowanie mieszkań i biur to bezpieczna metoda sprzątania i dezynfekcji, która zamiast chemicznych środków wykorzystuje ozon – O3, naturalny gaz występujący w przyrodzie. Zaleca się ozonowanie do odkażania mieszkań, lokali biurowych, hal przemysłowych, budynków publicznych czy środków komunikacji miejskich. To zabieg bardzo wszechstronny i, co ważne, wyjątkowo skuteczny. Ozon potrafi zniwelować różne rodzaje drobnoustrojów z oczyszczanych powierzchni. Trójtlen (O3) zniszczy również skutecznie wirusy, bakterie, grzyby, pleśń, a także silne zapachy np. nikotyny czy też swąd spalenizny po pożarze. Nic więc dziwnego, że ozonowanie zyskało na popularności w dobie koronawirusa.

Ozonowanie lokali w walce z koronawirusem – producent ozonatorów zachwala skuteczność metody

Zarówno przedsiębiorcy, władze miast, jak i osoby prywatne chętnie decydują się na zakup generatorów ozonu popularnie zwanych ozonatorami. Urządzenia te, z powodzenie stosowane podczas zabiegu ozonowania wg. badań skutecznie zapobiegają rozprzestrzenianiu się koronawirusa i innych zarazków fruwających w powietrzu. Badacze zauważają jednak, że zastosowane popularnego ozonowania pomieszczeń nie jest jednoznaczne z całkowitym usunięciem patogenów koronawirusa, ale zdecydowanie je osłabia. Wiele zależy także od mocy generatorów ozonu wykorzystanych podczas zabiegu. Im lepszy i mocniejszy sprzęt, tym większa szansa na pokonanie wirusa. Te domowe ozonatory mają moc około 7g/h, natomiast te przemysłowe to moc od 40g/h do 240g/h.

Z pewnością ozonowanie pomieszczeń mieszkalnych i ozonowanie biura pomaga zniwelować liczbę drobnoustrojów do takiego poziomu, że nie są one groźne dla zdrowia ludzkiego. Centralny Instytut Ochrony Pracy poleca ozonowanie powierzchni jako zabieg do dezynfekcji pomieszczeń po chorobach zakaźnych. Jest to metoda polecana zwłaszcza do odświeżenia powietrza w mieszkaniu po przebyciu choroby COVID-19, czyli po zdiagnozowanym przypadku. Ozon (O3) skutecznie oczyści powietrze nie tylko z potencjalnych wirusów, ale również odświeży zapach w mieszkaniu, czy też w samochodzie. Ozonowanie pojazdów i usuwanie zapachu nikotyny to sprawdzony sposób na pozbycie się nieprzyjemnego smrodu.

Ozonowanie po zgodnie.

Ozonowanie pomieszczeń, czy warto zainwestować i jakie są etapy ozonowania?

Ozonowanie mieszkania czy firmy to sposób na zwiększenie higieny i bezpieczeństwa w Twoim otoczeniu. Zabieg ozonowania to jedna z najnowocześniejszych i najbardziej uniwersalnych metod dezynfekcji, która ma szereg korzyści. Nie tylko niszczy drobnoustroje i odświeża powietrze, ale także działa dobrze w przypadku alergii. Ozonowanie dla alergików to także sposób na walkę z alergiami. Regularne użycie ozonu w mieszkaniu pozwala zredukować uczulenia na roztocza, kurz i pyłki roślin. Ozonowanie w miejscach publicznych zwiększa ich higieniczność i ogranicza rozwój różnych chorób. Ozonowanie jest wyjątkowo ekologiczne i bezpieczne dla zwierząt i roślin. Na tak wszechstronne zastosowanie nie jest drogie, a jego efekt jest długotrwały.

Jest kilka etapów ozonowania pomieszczeń. Do podstawowych z nich zaliczyć można właściwe przygotowanie pomieszczenia,  rozstawienie ozonatorów, monitorowanie procesu ozonowania poprzez kontrolę stężenia ozonu w powietrzu oraz wietrzenie.

Na koniec pamiętać należy, że decydując się na ozonowanie pomieszczeń mieszkalnych, warto wybierz certyfikowaną firmę, która świadczy usługi dezynfekcji na najwyższym poziomie od kilku lat. Jedną z takich jednostek jest ogólnopolska firma Kastelnik działającą w branży od 2013 r., posiadająca oddziały we wszystkich większych miastach na terenie całego kraju. Doświadczeni technicy, specjaliści od ozonowania zawsze dostosują metodę dezynfekcji do bieżących potrzeb i w bezpieczny sposób wykonają odkażanie za pomocą ozonu. Stawiając na jakość, w tym przypadku zapewniasz sobie bezpieczeństwo. Więcej informacji na temat ozonowania pomieszczeń, uzyskasz na stronie internetowej naszych ekspertów.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.