Urządzony pokój dla dziecka z meblami w mieszkaniu

Jakie meble dla dzieci wybrać? Takie, które będą idealnie dopasowane względem siebie, prezentując jeden styl, czy może lepiej postawić na klasyczne rozwiązania, które będą się zawsze sprawdzały, nawet gdy dziecku zmienią się upodobania?

Jakie meble wybrać do pokoju dziecięcego?

Każdy rodzic prędzej czy później stanie przed wyzwaniem związanym z urządzeniem dziecięcego pokoju, który powinien być nie tylko komfortowy, ale przede wszystkim bezpieczny dla dziecka. Największe wyzwanie stanowi wybór mebli. Rodzice nie są pewni, czy stawiać na funkcjonale rozwiązania, czy może jednak większą wagę przywiązywać do estetyki mebli, aby była jak najbardziej zbliżona do preferencji i upodobań dziecka. Bardzo często kompromisem pomiędzy wyglądem a funkcjonalnością są meble dziecięce w stylu skandynawskim lub takie, które swoim wyglądem wiernie odwzorowują strukturę drewna. Takie meble podobają się rodzicom, a dzieci? Maluchy najchętniej wybierają kolorowe elementy wyposażenia pokoju, najlepiej takie, które przedstawiają ich ulubione bajkowe postaci.
Wybierając meble dla dzieci, warto stawiać przede wszystkim na modele, które będą rosły wraz z dzieckiem. To wybór funkcjonalny i bezpieczny, dający możliwość użytkowania takich mebli przez długie lata.

Zakup pojedynczy czy w zestawie?

Dziecięcy pokój powinien być kolorowy, bezpieczny i przyjazny dziecku, o czym warto pamiętać, wybierając meble. Oczywiście nie może zabraknąć miejsca na zabawki czy inne niezbędne dla dziecka przybory.
W przypadku wielu rodziców korzystnym rozwiązaniem będzie zakup zestawu mebli, który swoją objętością będzie się różnił w zależności od tego, ile miejsca może zostać przeznaczone na ich rozstawienie.

Kolorystyka mebli – klasyka czy odwaga?

Dzieci lubią kolorowe rzeczy, za to rodzice najczęściej stawiają na klasyczne i uniwersalne rozwiązania. Co będzie korzystniejsze w przypadku wyboru mebli do pokoju dziecięcego? Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż wybór zależny jest przede wszystkim od preferencji rodziców oraz ich pomysłu na aranżację dziecięcego pokoju. Białe i szare zestawy meblowe to kolorystyka bardzo uniwersalna i klasyczna, tak lubiana przez rodziców. Meble w tym kolorze doskonale sprawdzą się zarówno w pokoiku chłopięcym, jak i dziewczęcym.
Dla nieco odważniejszych rodziców do wyboru są meble niebieskie lub różowe. Te pierwsze będą doskonale się sprawdzały w pokoju małego chłopca, kolejne natomiast podkreślą charakter azylu małej księżniczki. Oczywiście meble te nie muszą być wcale jednolite, w końcu mają stać się elementem dekoracyjnym pokoju. W przypadku niebieskich mebli doskonale sprawdzają się motywy marinistyczne czy kosmiczne. W różowym pokoju dominują motywy księżniczek czy uroczych zwierzątek.

Niezależnie od formy czy koloru mebli należy przede wszystkim pamiętać o ich właściwym dopasowaniu do wieku małego lokatora. Meble muszą nie tylko dobrze wyglądać. Przede wszystkim powinny być bezpieczne dla dziecka, a przy tym funkcjonalne przez przynajmniej kilka lat.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.