Stół lakierowany w domu.

Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w całym domu. To właśnie tam spożywa się posiłki. Domownicy często decydują się na połączenie kuchni z salonem. W ten sposób nic nie stoi na przeszkodzie, aby przyjmować gości, swobodnie konserwować czy też wypić filiżankę dobrej kawy. W pierwszej kolejności wypada się zabrać za dobranie odpowiedniego stołu kuchennego. Do wyboru są głównie stoły szklane i lakierowane.

Stoły szklane – podstawowe zalety

Stoły szklane prezentują się bardzo elegancko i odświeżają pomieszczenie. Nadają mu niecodziennego charakteru. Zazwyczaj występują w niewielkich rozmiarach i można je łatwo przenosić z jednego miejsca na drugie. To połączenie wygody oraz prostoty. Takie stoły sprawdzają się m.in. w nowocześnie aranżowanych wnętrzach, ale też tych minimalistycznych, skandynawskich czy też angielskich. Pomocne może okazać się wsparcie biura architektonicznego, tak aby porównać najpopularniejsze możliwości i wybrać dla siebie najdogodniejszą.

Szklane stoły nie są polecane rodzinom wielodzietnym, ponieważ nie cechują się zbyt dużą ilością wolnego miejsca. Ponadto nie są zbyt wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Małe dzieci mogą je dość łatwo uszkodzić.

Stoły lakierowane – dlaczego warto w nie inwestować?

Alternatywą dla szklanych modeli są stoły lakierowane, które zdobywają duże uznanie ze względu na:

  • podwyższoną wytrzymałość,
  • małą podatność na zniszczenia i uszkodzenia,
  • dość duże rozmiary (odpowiednie dla większych rodzin),
  • długą żywotność.

Lakierowany stół z biegiem czasu nie traci swoich podstawowych właściwości i cały czas wygląda schludnie oraz estetycznie. Pasuje do rozmaitych wnętrz, m.in. tradycyjnych i prowansalskich. Charakteryzuje się wysokim połyskiem i swobodnym odbijaniem światła. Dzięki temu pomieszczenie, w którym przebywają domownicy jest optycznie powiększone i dobrze doświetlone. Nie ma żadnych problemów z przygotowywaniem ulubionych potraw poszczególnych członków rodziny. Dodatkowym atutem jest wchłanianie wilgoci oraz zabrudzeń. Trudno jest jednak przenieść taki stół do innego pomieszczenia. Trzeba go także odpowiednio zaimpregnować.

Każda z propozycji ma swoje wady i zalety, dlatego warto je między sobą bardzo dokładnie porównać. Skonsultowanie swojej decyzji z doświadczonym architektem wnętrz pomoże domownikom pozbyć się wszelkich wątpliwości. Ryzyko popełnienia błędu znacznie maleje.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.