Proces budowy biurowców: inwestycje, trendy architektoniczne i wyzwania branży

Osoby pracują w dużym biurowcu

Budowa biurowców staje się ostatnimi czasy coraz bardziej lukratywnym sposobem lokowania posiadanych środków finansowych oraz wypracowywania tak zwanego dochodu pasywnego.

Budowa biurowców

Jest to możliwe przede wszystkim dzięki nieprzerwanie wzrastającemu zapotrzebowaniu na przestrzenie biurowe, co jest w znacznej mierze zasługą porzucenia obowiązujących do niedawna obostrzeń pandemicznych, który to fakt z kolei umożliwił firmom przejście ze zdalnego trybu pracy na standardowy – stacjonarny. Inwestycja w projekt jakim jest budowa biurowców jest nadzwyczaj korzystnym przedsięwzięciem, jednakże należy pamiętać także, że nie należy ona do najtańszych.

Niemniej jednak, jeżeli osoba lub spółka odpowiedzialna za tego typu budynki zadba, aby zostały one wzniesione zgodnie z obowiązującymi obecnie trendami architektonicznymi oraz wykończeniowymi, istnieje duże prawdopodobieństwo, że wydatek taki szybko się zwróci, a jeżeli tylko wykorzystany zostanie model oparty na wynajmie biur – biurowiec następnie będzie na siebie tylko i wyłącznie zarabiał.

Istotnym wyzwaniem, z jakim muszą mierzyć się zarówno inwestorzy jak i osoby zainteresowane najmem albo też nabyciem na własność przestrzeni biurowej są koszty stałe oraz eksploatacyjne.

Na szczęście jednak możliwe jest ich ograniczenie w stopniu dość znacznym, a wszystko to dzięki implementacji w ramach danej budowli rozwiązań inteligentnych. To właśnie one pozwalają na skuteczne, bezproblemowe zarządzanie dostępem do takich zasobów jak prąd, woda, ogrzewanie, opał oraz oświetlenie. Optymalizacja ich zużycia pozwoli na obniżenie wydatków niezbędnych celem prawidłowej obsługi biurowca oraz zapewnienia zarówno pracownikom poszczególnych biur jak i ich interesantom komfortowych warunków.

Warto rozważyć wprowadzenie tego typu systemów inteligentnych i zautomatyzowanych już na wczesnych etapach budowy biurowca, gdyż będą one mogły przejść do pracy (a więc zarządzania obiektem) w momencie jego oddania do użytku – oszczędności będą więc generowane już od pierwszego dnia jego funkcjonowania.

Budowa biurowców szczególnie polecana jest w dużych aglomeracjach miejskich, jako że to właśnie one pozwalają dotrzeć zarówno z jak i do obiektu w relatywnie krótkim czasie, a wszystko to za sprawą komunikacji miejskiej. Nie bez znaczenie pozostaje także bliskość miejsc parkingowych, lokali gastronomicznych, czy w końcu punków usługowych niezbędnych z punktu widzenia właścicieli poszczególnych biur. Ważna jest także odpowiednia lokalizacja – szczególnie polecane jest centrum miasta oraz ośrodki przemysłowo-komercyjne.

Dlaczego tak się dzieje?

Badania i analizy jasno wskazują, że to właśnie one pozwalają na pozyskanie możliwie jak największej liczby klientów, a wszystko to za sprawą nieprzerwanej ich rotacji, która może zostać wykorzystana przez przedsiębiorcę. Jeżeli więc dysponujemy znacznym budżetem i pragnęlibyśmy go dalej pomnażać, budowa biurowców okazać się może strzałem w dziesiątkę – nie tylko nie będzie ona wymagała od inwestora nadmiernego wysiłku, ale także przyniesie stały, stabilny dochód w ujęciu długoterminowym!

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.