Efektowny i wygodny dom na wąską działkę

Artykuł sponsorowany.

Wybór działki pod budowę wymarzonego domu to ważne zadanie podczas przygotowań do realizacji swojej inwestycji. Na rynku sprzedaży nieruchomości często można trafić na oferty z wąskimi działkami. Warto zwrócić na nie uwagę, choć mogą wydawać się trudniejsze w zabudowie. Na wąskiej, czy też nieregularnej działce można usytuować zarówno budynek parterowy, z poddaszem użytkowym, jak i piętrowy – wystarczy znaleźć projekt, który wykorzysta potencjał takiego terenu. W artykule przedstawiamy trzy wybrane projekty z kolekcji ARCHON+, które spełnią oczekiwania funkcjonalne i estetyczne wielu Inwestorów.

Czym kierować się przy wyborze gotowego projektu domu na wąską działkę?

Punktem wyjścia podczas poszukiwań gotowego projektu domu jest weryfikacja możliwości zabudowy konkretnej działki. Szczegółowe informacje zawarte są w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego, a jeżeli działka nie jest objęta takim planem, należy uzyskać decyzję o Warunkach Zabudowy. Znając wymogi, można ukierunkować poszukiwania do projektów, spełniających określone kryteria. Wybierając projekty domów z myślą o budowie na wąskiej działce, należy zwracać szczególną uwagę na to, by możliwe było zachowanie wymaganych minimalnych odległości między budynkiem a granicą działki. Na wąskich działkach do 16 metrów dopuszcza się zmniejszenie odległości pomiędzy granicą działki a ścianą budynku bez okien i drzwi do 1,5 metra lub budowę w granicy działki. W ofercie ARCHON+ znajdują się zarówno projekty odpowiednie do realizacji na wąskich działkach, jak i takie, które w fazie adaptacji można dostosować do wymagań takich działek. Najczęściej wprowadzane w tym celu zmiany dotyczą lokalizacji otworów okiennych lub zmniejszenia bądź usunięcia wykuszy. Wybierając projekt domu, należy także zwrócić uwagę na możliwość optymalnej lokalizacji budynku względem stron świata, aby zapewnić właściwe nasłonecznienie poszczególnych stref i pomieszczeń w domu. Odpowiednia lokalizacja domu pozwala na efektywne czerpanie korzyści z energii słonecznej i oszczędności eksploatacyjne.

Oferowane przez ARCHON+ projekty domów na wąskie działki dają możliwość budowy atrakcyjnych i komfortowych budynków o różnej wielkości i układach funkcjonalnych. Poniżej trzy wybrane propozycje.

Dom w kosaćcach 9 (N)”

Dom w kosaćcach 9 (N)

Projekt małego parterowego domu w charakterze nowoczesnej stodoły, który jednocześnie jest reprezentantem kolekcji: projekty domów tanich w budowie. Elewacyjna okładzina drewniana pięknie komponuje się z grafitowym tynkiem i antracytowym pokryciem dachu. Uwagę zwraca efektowne przeszklenie ściany bocznej, które podkreśla niepowtarzalny design bryły i doskonale doświetla wnętrze. Strefa dzienna z otwarciem do połaci dachu nad salonem i jadalnią zyskała wizualnie na przestronności. Ta część domu jest wzbogacona o klimatyczny kominek, który dodaje przytulnej atmosfery. W kuchni znajduje się wyspa z dodatkowym miejscem do jedzenia. Taras jest dostępny z salonu, jadalni i kuchni, bezpośrednie wyjście do ogrodu mają także dwie z trzech sypialni, znajdujących się w prywatnej strefie domu.

Dom w papawerach”

Dom w papawerach

Wspaniały dom z poddaszem użytkowym i garażem, który sprawdzi się w realizacjach na wąskich działkach. Prosta bryła w stylu nowoczesnej stodoły zachwyca już od pierwszego spojrzenia, pięknie prezentuje się w oprawie jasnego i szarego tynku oraz okładziny drewnianej. Szeroko przeszklony salon to słoneczna strefa rodzinnego wypoczynku z przesuwnym otwarciem na przyległy taras. Kuchnia poprzez wielofunkcyjny półwysep łączy się jadalnią, a z korytarza dostępna jest łazienka. Poddasze oferuje komfortową strefę prywatną,mieszczącą dwa pokoje dla dzieci, łazienkę orazsypialnię rodziców, w której przewidziano dwie garderoby.

Dom w malinówkach 14 (E) OZE”

Dom w malinówkach 14 (E) OZE

Prosty, nowoczesny dom z poddaszem użytkowym, w którym uwzględniono energooszczędne instalacje – wentylację z rekuperacją oraz pompę ciepła jako źródło ogrzewania. Wykończenie elewacji to połączenie jasnego tynku z grafitowymi akcentami i drewnianą okładziną. W przestronnej części dziennej domu znajduje się salon, jadalnia z miejscem na duży stół oraz kuchnia z funkcjonalną zabudową. Taras będący strefą rodzinnego relaksu na świeżym powietrzu dostępny jest z różnych części parteru. Atutem projektu jest zaprojektowany na parterze dodatkowy pokój, w którym można zaaranżować gabinet do pracy lub nauki. Układ funkcjonalny strefy nocnej na poddaszu obejmuje trzy wygodne sypialnie, dużą łazienkę, pralnię oraz wspólną garderobę.

Dom zaczyna się od dobrego projektu! Zapraszamy na www.archon.pl.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.