Budowa płyty drogowej.

Artykuł partnera.

Drogę tymczasową lub dojazd na plac budowy możesz wykonać m.in. z płyt drogowych. Dostępnych jest wiele rodzajów takich płyt: plastikowe, drewniane, betonowe (a wśród nich ażurowe, pełne, wielootworowe…). Niezależnie od materiału, z którego zrobiona została płyta drogowa, jej wykorzystanie do budowy daje Ci wiele korzyści. Oto 4 powody, dla których warto zdecydować się właśnie na płyty drogowe.

Płyta drogowa – wytrzymałość

Wszystkie płyty drogowe cechuje niezwykła wytrzymałość. Zarówno płyta betonowa, pełna, jak i dużo lżejsza płyta z plastiku, świetnie zniosą nacisk opon pojazdów ciężarowych. Płyty drogowe nie łuszczą się, nie odkształcają i nie pękają, nawet po wielokrotnym przejechaniu po nich kołami czy gąsienicami maszyn budowlanych.

Płyta drogowa betonowa i plastikowa – jak długo można z nich korzystać?

Każda płyta drogowa przeznaczona jest do wieloletniego użytkowania. Po zakończeniu budowy, drogę można rozebrać. Zarówno płyta drogowa ażurowa, jak i wersja drewniana czy plastikowa, przewieziona w inne miejsce, posłuży Ci przy kolejnej inwestycji. Wszystkie płyty drogowe są wodo- i mrozoodporne.

Przy zachowaniu tej samej trwałości, co np. płyta drogowa zbrojona, płyta z tworzywa jest dużo lżejsza, a jej montaż –  prostszy.

Płyta drogowa wielootworowa i inne płyty – jak w pełni z nich skorzystać?

Czy płyty drogowe możesz wykorzystać tylko do budowy drogi tymczasowej? Nie! Płyta betonowa  nadaje się idealnie do wyłożenia tarasu lub chodnika. Płyta betonowa to rozwiązanie często wybierane przez działkowców. Z kolei płyty plastikowe wykorzystasz do utwardzania skarp, przygotowania terenu pod masowe koncerty czy jako tymczasowe lądowisko dla helikoptera. Więcej informacji o lekkiej płycie z tworzywa znajdziesz na https://www.geoproduct.pl.

Transport płyt drogowych

Sądzisz, że, choć płyty drogowe to dobre rozwiązanie, ich transport będzie trudny i kosztowny? Stalowa płyta drogowa czy płyta betonowa faktycznie ważą bardzo dużo, więc do ich przewiezienia potrzebny będzie Ci specjalistyczny sprzęt. Jeśli jednak zdecydujesz się na płyty z tworzywa, problem transportu nie będzie Cię dotyczył. Tego typu płyty drogowe są tak lekkie, że jeśli planujesz budowę niewielkiego odcinka drogi, mogą nawet zmieścić się w Twoim samochodzie!

Płyty drogowe to bardzo popularny materiał do budowy obiektów tymczasowych. Jeśli planujesz rozpoczęcie budowy, koniecznie zapoznaj się z ich rodzajami i korzyściami, jakie daje ich wykorzystanie.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.