Piętrowe łóżko w pokoju

Bardzo często nasze mieszkania lub domy nie pozwalają nam na wygospodarowanie dwóch osobnych pokoi dla naszych dzieci. Dlatego właśnie dzieci muszą dzielić między sobą jeden pokój. Każdy rodzic pragnie zapewnić swoim podopiecznym jak najbardziej komfortowe warunki słodkiego dzieciństwa. Doskonałym sposobem na zaoszczędzenie miejsca i stworzenie przestrzeni do zabawy będzie ustawienie w dziecięcy pokoju łóżka piętrowego. O czym pamiętać przy zakupie łóżka piętrowego? Ciekawi? Zaczynamy!

Czynniki warunkujące wybór odpowiedniego łóżka piętrowego- barierki i poręcze.

Na wstępnie należy podkreślić, że łóżko piętrowe przede wszystkim ma być dla naszych dzieci w pełni bezpieczne. Pierwszą kwestią jaką należy rozważyć jest wiek naszych pociech. Jeśli dzieci są mniejsze, koniecznym elementem łóżka piętrowego będą ochronne barierki zabezpieczające, które znacznie zmniejszą ryzyko wypadnięcia. Koniecznym jest ich wąskie rozstawienie, co uniemożliwi przedostanie się między nimi.

Ważnym elementem każdego łóżka piętrowego jest drabinka lub schodki. Pomimo tego, że każde z dzieci zazwyczaj chce spać na górze, zaleca się by dolne miejsce zajęło dziecko młodsze. Wchodzenie po drabince czy schodach powinno być całkowicie bezpieczne, dlatego łóżko powinno być wyposażone w poręcze, które umożliwią dziecku stabilne przytrzymanie się.

Wiek dzieci – wybierz odpowiedni rozmiar łóżka i materaca.

Łóżka piętrowe występują w różnych rozmiarach dopasowanych do wieku dzieci. Głównie chodzi o rozmiar materaca, by pozwalał na komfortowy sen i uniknięcie wad postawy. Zbyt mały i ciasny może spowodować duże problemy w prawidłowym wzroście i postawie ciała. O czym pamiętać przy zakupie łóżka piętrowego? Przede wszystkim o tym, że dziecko bardzo szybko rośnie. Dlatego warto kupić łóżko piętrowe większe, by uniknąć kolejnej zmiany w krótkim okresie czasu. Materace w łóżkach piętrowych powinny być:

-hipoalergiczne,

– sprężyste (piankowe bądź lateksowe),

– mieć zdejmowany pokrowiec, który będzie można łatwo uprać i odświeżyć,

– mieć grubości minimum 11-12 cm.

Materiał wykonania łóżka

Jeśli decydujemy się na zakup łóżka piętrowego powinniśmy zastanowić się także nad materiałem, z którego jest wykonane. Najlepiej wybrać łóżka drewniane, a konkretnie z drewna sosnowego. To jasne drewno, idealnie wpasowujące się w aranżacje wesołych, jasnych dziecięcych pokoi. Można także rozważyć zakup łóżek piętowych wykonanych ze stalowej konstrukcji. Takie modele są trwalsze i trudniej o ich uszkodzenia. Warto także zwrócić uwagę na to, czy łóżko ma szufladę, w której będzie można chować pościel, zabawki czy inne akcesoria. To dodatkowe, cenne miejsce. 

Odpowiedni montaż łóżek piętrowych

O czym pamiętać przy zakupie łóżka piętrowego? Przed dokonaniem zakupu należy także zastanowić się nad kwestią montażu mebla. Istnieje kilka zasad, dzięki którym konstrukcja piętrowego mebla będzie stabilna i bezpieczna dla dzieci. Po pierwsze, odległość dolnej części mebla od podłogi powinna być zachowana na około 40-50 cm. Zalecana odległość między piętrami to około 100 cm. Warto również zwrócić uwagę na odległość od sufitu – minimum 85 cm przestrzeni. Dlatego warto zmierzyć wymiary pokoju naszych dzieci przed zakupem, by dobrać odpowiedni model. 

Łóżko piętrowe to wspaniały i funkcjonalny mebel, który kochają zarówno dzieci, jak i ich rodzice. Decyzja o zakupie będzie trafioną inwestycją, która z pewnością przyniesie wielką oszczędność miejsca i frajdę dla naszych pociech. Do dzieła!

Sprawdź też łóżka piętrowe w lanomeble.pl.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.