Lampy na szawkach obok łożka oświetlają sypialnie w domu

Sypialnia to często pomieszczenie wielofunkcyjne. Poza miejscem relaksu i nocnego spoczynku, jest także przechowalnią odzieży i innych przedmiotów. W sypialni również wiele pań posiada toaletki, przy których wykonuje się codzienny makijaż. Każda z tych stref, by spełniała swoje zadanie, powinna zostać dobrze oświetlona.

Jak oświetlić sypialnię wielozadaniową?

Sypialnia podzielona na kilka stref funkcyjnych, powinna zostać wieloma źródłami światła. Wybór tylko standardowej lampy sufitowej spowoduje, że światło do relaksu może okazać się zbyt mocne, natomiast do nakładania makijażu zbyt słabe. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zatem zadbanie o chociaż kilka punktów oświetleniowych z różnym natężeniem światła.

W sypialni, zależnie od upodobań i potrzeb, warto zamontować lub postawić takie źródła światła, jak:

  • lampy sufitowe tradycyjne,
  • lapy stojące podłogowe,
  • lampki nocne,
  • przenośne listwy i panele oświetleniowe,
  • dekoracyjne zestawy oświetleniowe,
  • gzymsy LED.

Praktyczne sposoby na oświetlenie sypialni

Kiedy sypialnia pełni też funkcje użytkowe, trzeba ją oświetlić w sposób przemyślany. Przykładowo część służącą za garderobę najlepiej oświetlić mocnym światłem sufitowym. Jeżeli natomiast zamiast garderoby w pomieszczeniu stoi szafa, to można ją oświetlić z pomocą dodatkowych paneli oświetleniowych, zamocowanych w kilku kluczowych miejscach.

Podobnie takie dobrze sprawdzą się przy toaletce, gdzie bardzo ważna jest dobra widoczność. Najlepszym sposobem na oświetlenie sypialni przy toaletce jest rozmieszczenie dodatkowego światła dookoła lustra lub po bokach. Lampki powinny być tak ustawione, by na twarz nie padał żaden cień. Dobrym pomysłem w przypadku toaletki jest też zawieszenie lampek dekoracyjnych przy lustrze, które dodatkowo zdobią tę przestrzeń.

Przy samym łóżku dobrze jest postawić lampki nocne na stolikach lub lapy podłogowe. Dzięki nim można bez żadnego innego źródła światła oddać się wieczornej lekturze lub zwyczajnie odpocząć po wyczerpującym dniu. Takie światło będzie wystarczające dla oczu, a nie będzie zbyt męczące, jak silna żarówka sufitowa. Wybierając lampki do sypialni warto zdecydować się na modele z regulowaną nóżką czy główką, by przybliżyć je do książki w razie potrzeby.

Z kolei jeśli chodzi o główne źródło światła, typowy sposób na oświetlenie sypialni to zamocowanie lampy sufitowej z jedną mocą żarówki. W tym przypadku bardzo dobrym pomysłem będzie montaż nowoczesnego oświetlenia, które można regulować z pomocą specjalnego włącznika. Coraz więcej modeli też jest wyposażonych w pilot, który pozwala wygodnie ustawić natężenie światła. Ostatnio jednak coraz częściej do sypialni wybierane są gzymsy LED.

Przykładowa oferta oświetlenia LED dostępna na https://decorline.com.pl.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.