Duża brama garażowa przy domu

Wybór odpowiedniej bramy do garażu ma wpływ zarówno na wygląd całego domu, jak i na bezpieczeństwo. Dlatego też solidna i trwała brama to podstawa! Obecnie na rynku dostępny jest bardzo szeroki wybór produktów tego typu. Zobacz więc, jaka brama sprawdzi się najlepiej u Ciebie!

Garaż to pomieszczenie, które spełnia bardzo ważną funkcję. Dla jednych służy jako warsztat do majsterkowania, dla innych zaś jest miejscem przechowywania samochodu. Ktoś inny z kolei znajdzie dla garażu jeszcze inne zastosowanie. Jedno jest jednak pewne — każdy garaż musi być wyposażony w dobrą bramę. I to niezależnie od lokalizacji, w jakiej się znajduje. Brama zapewnia bezpieczeństwo oraz zapobiega stratom ciepła. Poza tym jest bardzo ważnym elementem aranżacyjnym całej posesji. Dlatego też musi być wybrana w sposób dokładny i przemyślany. Dowiedz się, czym kierować się przy wyborze bramy i sprawdź, jaka będzie najlepsza.

Segmentowe czy uchylne — jaki rodzaj bramy wybrać?

Wybór bramy najlepiej będzie zacząć od zdecydowania, jaki jej rodzaj będzie najlepszy. W ten sposób zawęzisz swój krąg poszukiwań, co ułatwi Ci całe zadanie. Bramy dzielimy przede wszystkim ze względu na sposób otwierania i tutaj wyróżnia się dwa typy, czyli bramy uchylne oraz segmentowe. Pierwszą, jak sama nazwa wskazuje, otwiera się ruchem uchylnym w górę, w stronę zewnętrzną. Jej sporą zaletą jest dość niska cena. Wadą zaś to, że do jej otwarcia niezbędna jest spora ilość wolnego miejsca. Należy też uważać, aby nie uderzyć nią np. stojącego przed garażem samochodu. 

Z bramą segmentową jest znacznie łatwiej. Jej konstrukcja pozwala na bardzo szybkie schowanie całej bramy pod sufitem. Dzięki temu zajmuje bardzo mało miejsca. Poza tym są one bardzo efektowne. Ciekawą alternatywą jest także brama rolowana, która zajmuje jeszcze mniej przestrzeni. Każda z bram może być wyposażona w automatyczny system obsługujący. Pamiętaj, że dostępne są różne rodzaje napędów bram segmentowych, dlatego dokładnie się z nimi zapoznaj, zanim wybierzesz właściwy. 

Brama garażowa — na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Odwiedzając sklep z bramami garażowymi, przekonasz się, że w ofercie strony znajdziesz bardzo dużo różnorodnych propozycji. Dlatego też dokonując porównania, musisz zwrócić uwagę na kilka kwestii, które pozwolą Ci wybrać odpowiednią bramę. Pierwszą z nich są oczywiście wygląd. Jeśli szukasz bramy do domowego garażu, estetyka będzie miała bardzo duże znaczenie. Ważne, aby była dobrze dopasowana do stylu i kolorystyki całego budynku oraz do ogrodzenia. Napęd bram powinien być natomiast możliwie jak najcichszy, a jego obsługa szybka i prosta. Ważne, aby sterowanie pozwalało na bezproblemowe podnoszenie, zamykanie oraz zatrzymywanie bramy.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.