Projekt nowoczesnego domu

Nowoczesny dom to nie tylko wielka, surowa, geometryczna bryła z wielkimi przeszkleniami. Nowoczesność jak najbardziej może iść w parze z przytulnością, a często ten styl odnosi się nie tyle do samego wyglądu, co do technicznych rozwiązań stosowanych w budynku. Jakie są zalety takiego domu?

Oryginalny wygląd

Cechą szczególną nowoczesnych domów są otwarte przestrzenie. Inaczej niż w tradycyjnych budynkach, tutaj ogranicza się liczbę ścian działowych, zwłaszcza gdy chodzi o przestrzeń dzienną – salon, kuchnia oraz jadalnia to jedna przestronna strefa, wykończona jedynie częściowymi, umownymi granicami. Jest także więcej okien, co zwykle ma związek z energooszczędnymi rozwiązaniami – duże szyby na południowej i zachodniej ścianie zapewniają naturalne nasłonecznienie oraz pomagają zmniejszyć wydatki na ogrzewanie pomieszczeń.

Nowoczesne domy wyróżnia dość prosta forma, zazwyczaj rezygnuje się przy budowie z wymyślnych dachów, wykuszy, ozdobnych lukarn i innych skomplikowanych architektonicznie elementów. Uproszczona bryła obniża koszty inwestycji oraz wpływa na wysokość późniejszych rachunków za ogrzewanie, a jak pokazuje oferta projektyzwizja.pl, mimo tej prostoty, nowoczesne domy potrafią wyglądać bardzo atrakcyjnie i zachowują swój unikalny charakter. Minimalistyczne wykończenie domu prezentuje się niezwykle stylowo i jest ponadczasowe, więc nie trzeba się obawiać, że wraz z nową modą nowoczesny dom nagle wyda się przestarzały.

Wygoda bez względu na metraż

Nowoczesny dom nie musi być duży, większy nacisk kładzie się na praktyczne rozmieszczenie pokoi oraz wysokiej jakości materiały. Dzięki takiemu podejściu nawet te domy, które metrażem przypominają blokowe mieszkania, są łatwe do urządzenia i wygodne dla kilkuosobowej rodziny. Chętnie korzysta się z takich rozwiązań jak szafy wnękowe i wbudowane schowki, ponieważ mieszczą one mnóstwo rzeczy, ale nie zabierają tyle miejsca co wolnostojące szafy czy duże komody.

Dom nowoczesny może być parterowy albo piętrowy – wybór wersji zależy od planowanego metrażu oraz wielkości i kształtu działki. Garaż może znajdować się w bryle domu albo stanowić oddzielną konstrukcję, ważną częścią nowoczesnej posesji jest także taras, umieszczany przeważnie z tyłu, by zapewnić domownikom prywatność.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.