Zamontowany czarny zestaw z deszczownica w łazience w domu

Prysznic w łazience już sam w sobie jest rozwiązaniem niezwykle funkcjonalnym. Kąpiel pod natryskiem to najszybszy i najwygodniejszy sposób na codzienną higienę. A także na chwilę relaksu i odprężenia po ciężkim dniu. To, jak nasza kąpiel będzie wyglądać, zależy jednak także od akcesoriów, jakie używamy. W tym przypadku znaczenie ma przede wszystkim armatura prysznicowa. Wybór tego typu produktów jest niezwykle szeroki i obejmuje zarówno oddzielne baterie i akcesoria, jak i zestawy prysznicowe z deszczownicą. Dlaczego warto postawić na to drugie rozwiązanie?

Armatura prysznicowa w zestawie

Armatura łazienkowa to wyposażenie, które z jednej strony odgrywa rolę jak najbardziej funkcjonalną. Z drugiej zaś jest często traktowana jako element dekoracyjny. Dlatego też jej markowi producenci nie szczędzą wysiłków, aby oferowane produkty odznaczały się zarówno wysoką jakością wykonania i praktycznością, jak i ciekawym i oryginalnym wzornictwem. Pełną spójność zyskać jednak możemy dopiero wtedy, gdy postawimy na zestawy prysznicowe z deszczownicą. Dlaczego?

Taki komplet gwarantuje nie tylko pełną kompatybilność poszczególnych elementów armatury, ale także jej koherentność pod względem designu. Wybierając zestawy prysznicowe, możemy być spokojni, że montaż armatury przebiegnie sprawnie i bez przykrych niespodzianek, ponieważ wszystkie części będą do siebie doskonale pasować. A pod względem dekoracyjnym, bateria stworzy piękną całość. Przy czym warto zadziałać naprawdę kompleksowo i w przypadku pozostałej armatury, takiej jak baterie umywalkowe i wannowe, także postawić na jednego producenta.

Bateria, prysznic, deszczownica

Co dokładnie zawierają zestawy prysznicowe z deszczownicą? Najczęściej obok podstawowych elementów, takich jak bateria, słuchawka prysznicowa i deszczownica w zestawie znajdziemy też węża prysznicowego oraz drążek lub specjalne uchwyty na słuchawkę i deszczownicę. Co ważne do wyboru mamy zarówno zestawy prysznicowe natynkowe (np.kolumna prysznicowa Futuro), jak i podtynkowe (zob. zestaw natryskowy Futuro). Te ostatnie wyglądają niezwykle zjawiskowo, zwłaszcza wtedy, gdy deszczownica z ramieniem wychodzi bezpośrednio ze ściany.

Przy czym zestawy prysznicowe z deszczownicą mogą być wyposażone w niezwykle zaawansowane baterie prysznicowe, które umożliwią pełną kontrolę nad temperaturą wody i jej strumieniem. Warto zwrócić uwagę i na ten aspekt, bo obok funkcjonalności, możemy zyskać również pod względem ekonomii. Szereg nowoczesnych rozwiązań pozwala bowiem na znaczne oszczędności wody bez żadnego odczucia spadku jakości prysznica.

Zestawy prysznicowym o zróżnicowanym designie

Design współczesnej armatury to temat rzeka. Do wyboru mamy przepiękne baterie i słuchawki oferowane zarówno w nowoczesnej, jak i bardziej klasycznej stylistyce. Same słuchawki czy deszczownice mogą być okrągłe lub prostokątne (np. kolumna natryskowa Demm Rubinetteria), chociaż zdarzają się i bardziej fantazyjne kształty. Ciekawą propozycją są baterie prysznicowe w kolorze. Przepięknie prezentują się czarne i grafitowe zestawy prysznicowe. Na tym jednak się nie kończy temat kolorowej armatury prysznicowej. Na rynku znajdziemy także zestawy prysznicowe w takich kolorach jak biel, miedź czy złoto.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.