Zielona sztuczna trawa lezy na balkonie

Wiosna i lato to pory roku, w których często nasz czas wypoczynku spędzamy na tarasach i balkonach. Dosyć często spotykanym elementem aranżacji przestrzeni tych miejsc jest sztuczna trawa.

Czym charakteryzuje się sztuczna trawa?

Sztuczna trawa to wykładzina, która pod względem koloru i struktury przypomina prawdziwy trawnik. Kupić go można w marketach budowlanych oraz sklepach z artykułami wyposażenia wnętrz i ogrodu – stacjonarnych i internetowych.
W ogrodach często stosuje się sztuczną trawę – przynajmniej na niektórych powierzchniach. Jest chętnie stosowany przez właścicieli małych ogródków przydomowych, gdzie utrzymanie prawdziwego trawnika jest niemożliwe lub kłopotliwe. Znajduje również zastosowanie na boiskach sportowych, stadionach i placach zabaw dla dzieci. Zastępuje prawdziwą trawę, ponieważ jest trwalsza i nie wymaga koszenia ani przycinania. Zyskuje również popularność wśród właścicieli apartamentowców, którzy chcą mieć imitacje ogrodu na swoich balkonach i tarasach.

Jakie są zalety położenia sztucznej trawy na balkonach i tarasach?

Sztuczna trawa jest odporna na warunki atmosferyczne i wilgoć. Prawdziwy trawnik wymaga natomiast regularnego koszenia, nawożenia czy podlewania. Są to zwykle prace ogrodnicze, które wymagają pewnych umiejętności, systematyczności i czasu, który trzeba na te czynności poświęcić. Jednak nie każdy ma ten czas lub ochotę na podjęcie się takiej aktywności. Dla takich osób sztuczna trawa jest właściwym rozwiązaniem. Sztuczna murawa nie wysycha pod wpływem silnego nasłonecznienia, co latem jest bardzo widoczne. Nie trzeba się więc martwić, że zżółknie lub wyblaknie, przez co jego kolor stanie się nieatrakcyjny. Kolejną zaletą jest to, że można trawę zainstalować na istniejących płytka, wylewce betonowej czy na papie

Z czego wykonana jest sztuczna trawa?

Sztuczna trawa jest wykonana z włókien syntetycznych, zwykle polietylenu lub polipropylenu, i jest wytwarzana w podobny sposób jak dywan. Nowe metody produkcji pozwalają producentom uzyskać wygląd jak najbardziej zbliżony do naturalnego. Sztuczna trawa wykonana z odpowiedniego materiału będzie miękka i miła w dotyku a chodzenie boso po niej będzie miłe. Tworzywo to jest odporne na czynniki zewnętrzne, takie jak wilgoć czy promienie UV. Dzięki temu mogą przebywać na balkonie przez cały rok bez ryzyka uszkodzenia. Warto wspomnieć, że polietylen jest bardziej elastyczny niż polipropylen, co znajduje odzwierciedlenie w strukturze sztucznej trawy. Polietylen wygląda bardziej jak prawdziwy trawnik.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.