Szklarnia z poliwęglanu postawiona w ogrodzie przed domem

Artykuł sponsorowany.

Producenci szklarni prześcigają się w pomysłach, by wreszcie warunki w niej nie musiały znacząco utrudniać pracy poprzez panujący w niej zaduch, oraz by była trwała i estetyczna. Producent firma Botanic podjął się tego wyzwania i stworzył szklarnię z poliwęglanu o nazwie Botanic Tulipan. Jeśli chcesz dowiedzieć się o niej więcej, przeczytaj ten artykuł. Czy szklarnia Botanic Tulipan to wybór na długie lata?

Botanic Tulipan – wybór na długie lata?

Szklarnia Botanic Tulipan to wybór na długie lata, najlepsze z możliwych rozwiązań. Jej szerokość wynosi 3 metry, natomiast długość można dostosować w zależności od własnych potrzeb, a konkretnie od 4 do 20 metrów. W szklarni zastosowano innowacyjne rozwiązania, które pozwalają na pracę w niej bez odczuwania duszności. Nawet starsze osoby pałające się ogrodnictwem mogą w niej pracować w komfortowych warunkach.

Zalety szklarni z poliwęglanu Botanic Tulipan

Szklarnia Botanic Tulipan to nie tylko wybór na okres wiosenno-letnio-jesienny, albowiem również zimą sprawdza się doskonale. Jej rama jest bardzo wytrzymała, zbudowana z łuków 40 × 20 mm, z poprzecznie przymocowanymi prętami zapewniającymi trwałość konstrukcji oraz maksymalne bezpieczeństwo.

Elementy konstrukcyjne są dodatkowo ocynkowane metodą na gorąco. Metoda ta chroni przed korozją cały stelaż szklarni. Ponieważ szklarnia z poliwęglanu posiada otwierany dach, wpływa to na komfort użytkowania podczas deszczu i upałów. Otwierany dach także umożliwia łatwe doprowadzenie gleby i nawozu, no i oczywiście nie ma już potrzeby montowania drogich otworów wentylacyjnych.

Wpływ otwieranego dachu na rośliny w szklarni

Im większy komfort roślin, tym też rośnie zadowolenie z udanych upraw. Otwierany dach w szklarni zapewnia roślinom:

  • ochronę przed przegrzaniem;
  • pełną wentylację;
  • niweluje występowanie zjawiska Phytophthora – czyli groźnego i trudnego do powstrzymania grzyba, występujących szczególnie w uprawach pomidora i papryki;
  • przyspiesza proces zapylania przez pszczoły;
  • pozwala ogrzać rośliny słońcem;
  • osusza nadmiar wilgoci w glebie;
  • chroni glebę przed demineralizacją, kiedy topnieje śnieg;
  • wzbogaca glebę w potrzebne minerały;
  • pozwala nawadniać rośliny dużo korzystniejszą dla nich wodą deszczową;
  • chroni przed szkodnikami.

Czym jest poliwęglan?

Poliwęglan jest bardzo wytrzymałym tworzywem sztucznym stosowanym w budownictwie. Składa się z polimerów, które są estrami kwasu węglowego. Poliwęglan standardowo jest przezroczysty i taki też wykorzystuje się w szklarniach, ale można go także barwić, kiedy na przykład robi się z niego zadaszenie tarasu.

Szklarnie z poliwęglanu są na tyle wytrzymałe, że będziesz cieszyć się nią długie lata, dostrzegając bardzo szybko komfort ich użytkowania.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.