Kobieta zapala świeczkę w szklanej dekoracji

Artykuł partnera.

Lubimy szkło w domu. Za jego eteryczny i delikatny, ponadczasowy wygląd, za to, że daje możliwość niebanalnego wystroju wnętrza, za to, że przepuszcza światło (w doświetlonych pomieszczeniach lepiej się czujemy). Szkło powróciło do łask i można je znaleźć w każdym wnętrzu – nie tylko loftowym i nowoczesnym – i nie tylko w postaci luster czy kabin prysznicowych.

Jakie elementy budowlane powstają ze szkła?

Schody, balustrady, podłogi, drzwi, blaty, przeszklenia pomiędzy pomieszczeniami, płytki na ścianę – zastosowań szkła jest mnóstwo. Niedrogi materiał, powszechnie występujący, łatwy i w wdzięczny w obróbce daje nieskończenie wiele możliwości aranżacji i dekoracji wnętrz. Szkło można łatwo barwić i poddawać różnym innym procesom fizyczno-chemicznym, dzięki którym powstaje materiał o pożądanych właściwościach. W domach i mieszkaniach, oprócz szkła laminowanego i hartowanego spotykamy szkło lodowe (składa się z 3 klejonych warstw, z czego środkowa jest popękana), szkło satinato (szkło matowe, efekty uzyskiwany dzięki wytrawieniu kwasem), szkło refleksyjne (z warstwą odblaskową), szkło ornamentowe (do witraży), szkło fusingowe (do płaskorzeźb).

Czy szklane elementy są bezpieczne?

To pytanie zadają sobie przede wszystkim ci, którzy zastanawiają się nad wyborem szklanych ozdób, lecz mają na uwadze bezpieczeństwo dzieci. Choć szkło z trwałością się nie kojarzy, balustrady i inne elementy szklane w domach są co do zasady bezpieczne. Tworzy się je ze szkła bezpiecznego, tzn. o zwiększonej wytrzymałości mechanicznej – laminowanego i/lub hartowanego, co oznacza, że trudno je rozbić, ale gdy to się komuś przytrafi, tafla rozpada się na mnóstwo drobnych okruchów lub dzięki specjalnym foliom utrzymuje się w miejscu.

Gdzie kupić szklane ozdoby i dekoracje?

W sklepach budowlanych, ale lepszym wyborem, jeśli ktoś poszukuje rozwiązań indywidualnych, unikalnych, na wymiar będzie zakład oferujący usługi szklarskie w Łodzi. Szklarz oferuje różne rodzaje wysokiej jakości szkła, różnego rodzaju usługi (topienie, gięcie, barwienie na wybrany kolor, piaskowanie), dostawę i montaż zamówionych elementów. Dzięki profesjonalnym usługom, wiedzy, doświadczeniu, specjalistycznym narzędziom i maszynom, starannemu wykonaniu każdy z klientów ma pewność, że zamówione schody czy fronty szaf przesuwnych będą nie tylko ładne, oryginalne, ale trwałe i bezpieczne.

Szkło nadaje pomieszczeniom lekkości i eleganckiego wyglądu, przepuszcza dużo światła, zawsze dobrze wygląda – nic dziwnego, że tak chętnie sięgamy po szklane ozdoby i korzystamy z najnowszych rozwiązań z jego zastosowaniem.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.