Eleganckie, dłlugie zasłony wiszą w salonie na dużych oknach

Współczesne budownictwo stawia na rozwiązania, które są nie tylko estetyczne, ale także wykorzystują naturalny potencjał zapewniający mniejsze zużycie energii. Doświetlenie naturalnym światłem dziennym pomieszczeń zarówno w domu, jak i w biurze  sprawia, że zmniejszają się rachunki za prąd, a osoby przebywające w tak oświetlonym pomieszczeniu przez dłuższy czas osiągają zauważalnie lepsze samopoczucie oaz wydajność umysłową. Również dla oczu światło dzienne jest nieporównywalnie zdrowsze od sztucznego i nie powoduje ich szybkiego zmęczenia. Sprawdź co dla Ciebie przygotował sklep z firanami i zasłonami – Abcfirany.pl

Duże okna w domu, czyli efektowny design w zgodzie z naturalnym podejściem

Duże okna posiadają wiele zalet, wśród których można wymienić jako najważniejsze: pełnią funkcję dekoracyjną, powiększają optycznie przestrzeń oraz intensywnie doświetlają wnętrze. Dla uzyskania znakomitego efektu okna powinny być wkomponowane w przemyślaną aranżację podkreślającą ich atuty. W przypadku okien o dużej powierzchni najczęściej przeszklenie występuje na jednej ze ścian. Szerokie kotary doskonale dopełnią całości, sprawiając, że zasłonięte zostają najmniej efektowne elementy w tym łączenia okien ze ścianami. Dodatkowo za ich pomocą można optycznie okno rozszerzyć na całą ścianę – dzięki zastosowaniu szerokich zasłon, które będą sięgały do rogów pomieszczenia, osiągamy wrażenie, jakby okno zajmowało całą ścianę. Jest to błyskotliwy sposób na podkreślenie rozmiaru okna.

Nowoczesny design nakierowany jest na wykorzystanie maksymalnie przestrzeni w celu stworzenia przyjaznego otoczenia. Widok z okna stwarza poczucie wolności, która jednak może się niekiedy nadmiernie wdzierać do przestrzeni prywatnej. W takiej sytuacji szerokie zasłony spełniają także funkcję zaciemniającą, oddzielając wnętrze pomieszczenia od tego, co na zewnątrz, tworzą przytulny klimat, pozwalając na uzyskanie poczucia intymności.

Nowoczesne wnętrza nie tylko w domu

Nowoczesne wnętrza zawitały do domów i pomału dominują w stylach aranżacji. Szerokie zasłony użyte do dekoracji okien podkreślą wystrój pomieszczenia, dodając kolorowy akcent i dopełniając całości. W przypadku tego typu kotar najlepiej sprawdzają się tkaniny gładkie, jednokolorowe. Jednak nie tylko w przestrzeniach mieszkalnych znajdą one zastosowanie. Apartamenty, biurowce, czy hotele, które stawiają na nowoczesność i wysoką jakość idącą w parze z nienagannym wizerunkiem również docenią niewątpliwe zalety płynące z wykorzystania do dekoracji ścian z powierzchniami okiennymi szerokich, gładkich zasłon dających efekt nienagannej elegancji i dobrego smaku. Podkreślą one prestiż i wywrą pozytywne pierwsze. Szerokie zasłony najlepiej układają się montowane na szynach wpuszczanych w sufit lub na przelotkach. Dzięki możliwości wyboru koloru, który najlepiej dopełni wystroju wnętrza, można uzyskać efekt doskonałej i przemyślanej harmonii.

Na abcfirany.pl dostępny jest szeroki wybór produktów, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, ponadto firma stale pracuje nad wzbogaceniem swojej oferty. Posiadamy własną szwalnię, dzięki czemu możliwe jest uszycie zasłon na indywidualne zamówienie – szerokość dopasowana pod potrzeby klienta.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.