Przeprowadzka i przeniesienie internetu.

Podczas przeprowadzki nie powinniśmy zapomnieć o przeniesieniu na nowy adres wszystkich usług, z których korzystamy. Łącze internetowe o odpowiedniej prędkości jest niezbędne do tego, aby można było skorzystać z multimediów czy wykonać zadania związane z pracą. Jak zatem przenieść Internet do nowego mieszkania lub domu? Czy jest to możliwe?

Jak przenieść Internet do nowego miejsca zamieszkania?

Przeniesienie pakietu internetowego do nowego mieszkania lub domu nie jest trudne. Należy jednak pamiętać o kilku kwestiach. Po pierwsze, warto wcześniej upewnić się, czy dany operator świadczy swoje usługi pod naszym nowym adresem. Aby to zrobić, można zasięgnąć informacji na stronie internetowej dostawcy  lub skontaktować się z infolinią.

Jeśli mamy potwierdzenie tego, że w nowym miejscu bez problemu może być zamontowany Internet, możemy umówić się na montaż. Zwykle taka usługa jest darmowa, jednak wszystko zależy od danego operatora. Aby instalacja przebiegła bez problemu, warto pamiętać o zabraniu całego osprzętu routera ze starego mieszkania. Dzięki temu nie trzeba będzie dopłacać za brakujące elementy albo przesuwać terminu montażu.

A co, jeśli nasz dotychczasowy dostawca nie oferuje swoich usług w nowym miejscu zamieszkania? W takim przypadku można odstąpić od umowy lub przepisać pakiet internetowy na osobę, która będzie zamieszkiwać pod naszym starym adresem. Natomiast sami będziemy musieli poszukać nowego dostawcy i Internetu.

Pakiet internetowy – jaka oferta jest najlepsza?

Do najczęściej wybieranych dostawców należą marki, takie jak UPC, Vectra i INEA. Niektórzy dość długo zastanawiają się nad tym, jaka oferta jest najlepsza. Jak dopasować nową ofertę pakietu internetowego?

Podstawowym zagadnieniem dotyczącym Internetu i jego wydajności jest prędkość łącza, a najlepszą opcją, która pozwala cieszyć się z największej przepustowości, jest Internet światłowodowy. Oferują go wszystkie trzy firmy, jednak sama przepustowość może różnić się w zależności od oferowanej technologii.

Porównanie ofert dostawców Internetu

Oferta UPC obejmuje pakiet internetowy, który zapewnia prędkość przesyłania i wysyłania danych na poziomie, kolejno 750 Mb/s oraz 40 Mb/s. W przypadku Vectry są to osiągi – 450 Mb/s oraz 40 Mb/s. Szybkość zależy również od zastosowanej technologii – w głównej mierze tylko łącze symetryczne jest w stanie zapewnić taką samą prędkość pobierania i wysyłania danych, a tym samym stabilny i bezpieczny Internet. Światłowód to jedyny sposób, aby możliwe były tak duże osiągi.

Właśnie z tego powodu INEA wydaje się mieć najlepszą ofertę. Jako jedyny dostawca może zapewnić przepustowość na poziomie wielokrotnie większym niż 1 Gb/s, co stawia ją w roli absolutnego lidera, jeżeli chodzi o domowy Internet. Ponadto, INEA jako jedyny dostawca oferuje swoim klientom światłowód symetryczny, czyli taki, który cechuje się taką samą prędkością pobierania i wysyłania danych.

Warto pamiętać, że ostateczna prędkość Internetu zależy również od miejsca zamieszkania – UPC i Vectra mogą zapewnić swoim klientom przepustowość światłowodu asymetrycznego na poziomie nawet do 1 Gb/s oraz 2 Gb/s, ale głównie w większych miastach.

Zazwyczaj przeniesienie Internetu do nowego mieszkania lub domu jest bezproblemowe, a dostawcy ułatwiają przejście przez całą procedurę. Aby upewnić się, że wszystkie usługi mogą zostać „spakowane” pod nowy adres, warto zapoznać się z warunkami dotychczasowej umowy pakietu internetowego lub skontaktować się z operatorem.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.