Mucha na firance.

Artykuł sponsorowany.

Moskitiery są jednym z najskuteczniejszych metod na zabezpieczenie wnętrza domu przed dostaniem się do niego owadów. To niezwykle praktyczny gadżet, zwłaszcza w okresie letnim. Dzięki niemu nie musimy już zamykać okien, aby uchronić się przed denerwującymi muchami czy komarami. Na rynku znajduje się bogaty wybór różnych produktów montowanych na okna i drzwi.

Z czego wykonane są takie produkty i gdzie można je umieścić?

Nowoczesne moskitiery produkowane są z włókna szklanego. Materiał ten pozwala na wytworzenie cieniutkich i lekkich włókien. Taki produkt nie przesłania więc widoku z okna, oprócz tego jest bardzo prosty w montażu. Siatka o drobnych oczkach jest również pokrywana warstwą PVC, czyli polimeru. Odznacza się ona wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu taka moskitiera jest w stanie posłużyć nam przez wiele lat. Decydując się na zakup takiego zabezpieczenia, warto przede wszystkim dobrze wymierzyć okno, aby wybrany model dobrze do niego pasował. Inną propozycją jest zakup moskitiery na zamówienie, dzięki czemu można mieć pewność, że zakupiony produkt będzie idealnie dopasowany. Co ważne, taka osłona może być zamontowana w dowolnym miejscu. Dla najlepszego efektu warto zamieścić ją nie tylko w oknach, ale również drzwiach balkonowych, czy wejściowych. Dostępne modele różnią się sposobem montażu, wyglądem, czy też sposobem otwierania (w przypadku moskitier drzwiowych).

Rodzaje moskitier dostępnych na rynku

  • moskitiery na rzepy- bardzo łatwe w montażu i tanie
  • moskitiery ramkowe do okien oraz drzwi- siatka w nich osadzona jest w aluminiowe ramce
  • moskitiery rolowane poziome i pionowe- przypominające rolety kasetowe, aczkolwiek w kasecie zamiast materiału znajduje się siatka
  • moskitiery do zadań specjalnych- zespolone z roletami zewnętrznymi, siatki antybakteryjne, produkty odporne na pazury zwierząt domowych

Jak wygląda montaż moskitiery na rzep?

Najpierw mierzymy precyzyjnie okno, po czym docinamy siatkę na jego wymiar. Mierzymy szerokość i wysokość otworu okiennego, dodając do wyniku parę centymetrów zapasu. Będzie on potrzebny, aby zamocować magnes albo rzepy. Taśmy mocujące także docinamy na odpowiedni wymiar. Następnie dobrze odtłuszczamy ramę okienną przed montażem. Jest to bardzo ważne, aby pozbyć się wszelkich tłustych zabrudzeń. W ten sposób taśma będzie dobrze trzymała się okna. Do tego celu warto wykorzystać profesjonalny odtłuszczacz, nakładając go i po chwili ścierając szmatką. Kiedy już ościeżnica zostanie dobrze wyczyszczona, możemy przykleić do jej wewnętrznej strony samoprzylepną taśmę z rzepem. Taśmę mocno dociskamy, oklejając nią całą ramę okienną. Kolejnym krokiem jest przyłożenie i dociśnięcie siatki do taśmy z rzepem. Najpierw zakładamy siatkę na górnych narożnikach, po czym powoli naciągamy ją i mocujemy do pozostałych rzepów, stopniowo schodząc w dół.

Jak dbać o moskitiery?

Moskitiery to produkty niezwykle wygodne w użytkowaniu, gdyż nie wymagają od nas szczególnej pielęgnacji. Co pewien czas, dobrze jednak usunąć z nich zalegający brud i kurz. W tym celu wystarczy, że użyjemy letniej wody z dodatkiem delikatnego mydła. Do mycia zrezygnujmy z wszelkich detergentów, gdyż mogłyby one doprowadzić do uszkodzenia siatki. Modele na rzep czy też ramkowe, warto przechować na zimę w domu, dzięki czemu posłużą nam przez dłuższy czas.

Aby dobrać najlepsze rozwiązanie do swojego domu, warto udać się na stronę firmy – Systemy Przeciwsłoneczne K-bro.pl z Brodnicy. Znajdziemy w niej wiele pomocnych informacji. Specjaliści pomogą nam wybrać najlepszy produkt do naszych indywidualnych wymagań.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.