Ogrodzenie.

Artykuł sponsorowany.

Planując imprezę masową bądź inwestycję budowlaną, należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu posesji oraz mienia przed niepowołanymi osobami. Teren pozbawiony ogrodzenia tymczasowego nie będzie spełniał wymogów określonych we właściwych rozporządzeniach – może narazić uczestników wydarzenia bądź pracowników na niebezpieczeństwo, a także prowadzić do kradzieży. Sprawdź, jak wybrać właściwe ogrodzenie budowlane i czym charakteryzują się poszczególne typy takich konstrukcji.

Typy ogrodzeń tymczasowych

Wśród podstawowych typów ogrodzeń tymczasowych należy wymienić:

  • Ogrodzenia ażurowe – składają się z ocynkowanych rur i siatki, która może być gęsto lub luźno tkana. Świetnie sprawdzą się do zabezpieczania wszelkiego rodzaju scen na imprezach masowych. Ich lekkie gabaryty pozwalają na łatwe przetransportowanie oraz demontaż, a wariant z drobnymi oczkami uniemożliwia wspinanie się po ogrodzeniu,
  • Ogrodzenia pełne – cechują się doskonałą wytrzymałością i stabilnością. Typ ten najczęściej jest wykorzystywany do wydzielania stref oraz zabezpieczania mienia. Pełna zabudowa osłania teren przed niepowołanymi spojrzeniami.
  • Ogrodzenia specjalistyczne – składają się z blachy i ażurowej siatki, łączą zalety obu wyżej wymienionych typów.

Przydatne mogą się również okazać różnego rodzaju akcesoria do ogrodzeń tymczasowych, takie jak:

  • furtki,
  • złączki do paneli ogrodzeniowych,
  • stopy betonowe, służące do mocowania paneli ogrodzeniowych do podłoża oraz mocowania wymaganych znaków drogowych,
  • koła i zawiasy do bramy,
  • wsporniki ogrodzeniowe, które zapobiegają przewróceniu paneli przy silnym wietrze,
  • plandeki ogrodzeniowe, ograniczające widoczność na plac budowy.

Ogrodzenia tymczasowe do zadań specjalnych

Na rynku są również dostępne ogrodzenia tymczasowe, które służą do zabezpieczania terenów specjalnych. Są to np. barierki policyjne, zapory służące do zabezpieczenia prac drogowych, ogrodzenia lotniskowe czy panele zakończone drutem kolczastym. Te ostatnie znajdują zastosowanie szczególnie przy ochronie obiektów wojskowych bądź policyjnych. Ogrodzenia tymczasowe specjalistyczne często są projektowane na indywidualne zamówienie, co pozwala na precyzyjne dostosowanie zapory do wymagań danego terenu.

Postaw na solidne i niezawodne ogrodzenia tymczasowe od Arad

Wrocławska firma Arad od wielu lat zaopatruje inwestorów w nowoczesne zabezpieczenia budowlane. Dzięki swojej skuteczności i doświadczeniu z roku na rok poszerza grono zadowolonych klientów. Chcesz ochronić teren prac remontowych lub planujesz zorganizowanie dużego koncertu plenerowego? Wejdź na stronę przedsiębiorstwa i skorzystaj z formularza kontaktowego – sięgnij po trwałe i bezawaryjne ogrodzenia tymczasowe. 

 

Źródło: www.Arad.pl – Rusztowania i Ogrodzenia

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.