Nowoczesne wnętrze rodem z filmu science fiction czy stonowany wystrój? Jeżeli zdecydowanie wybierasz pierwszy wariant, jesteś typem człowieka, któremu nie straszne eksperymenty, lubiącego minimalizm w wystroju i futurystyczne rozwiązania bez zbędnych ozdobników. Nowoczesne wnętrze, mimo że minimalistyczne, wymaga bardzo starannego urządzenia zgodnie z zasadą mniej znaczy więcej. Oprócz mebli i dodatków należy również starannie przemyśleć kwestię odpowiedniego przesłonięcia okien i drzwi balkonowych lub tarasowych, gdyż przez to że zajmują sporo miejsca w pomieszczeniu, również tworzą klimat jego wystroju. Na jakie osłony okienne zatem się zdecydować przy urządzaniu nowoczesnego pomieszczenia?

Refleksole – gdy szukasz innowacyjnych rozwiązań

Refleksole to bardzo nowoczesne rozwiązanie, wykonane z innowacyjnej tkaniny odpornej na działanie promieni UV. Zastosowanie prowadnic, wykonanych ze stalowych linek bądź aluminium, zapewnia bardzo łatwe zwijanie i rozwijanie tej tkaniny do kasety. Odporność na działanie czynników atmosferycznych to dodatkowa zaleta refleksoli, dzięki czemu materiał się nie przebarwia i nie odkształca.

Ten typ osłony zapewnia świetną ochronę przed słońcem, skutecznie odbijając promienie słoneczne, dzięki czemu w pomieszczeniu panują bardzo przyjemne temperatury nawet w czasie upału. Refleksole są bardzo często wybierane do montażu zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i w pomieszczeniach biurowych, przez co są niezwykle uniwersalne. Dodatkowe ułatwienie to w pełni zautomatyzowany sposób sterowania, odbywający się przewodowo, radiowo oraz za pomocą smartfona lub tableta.

Rolety dzień i noc – ciekawe rozwiązanie na każdą kieszeń

Obecnie to bodaj najpopularniejsza osłona okienna, wybierana do budynków mieszkalnych, biurowych, montowana zarówno w instytucjach, jak i gabinetach lekarskich. Rolety dzień i noc mają rzeczywiście bardzo uniwersalne zastosowanie, dzięki rozwiązaniu zastosowanym do ich produkcji. Naprzemiennie ułożone pasy – prześwitujące i zaciemniające – dają możliwość kontrolowania wpadającego światła do wnętrza. Rolety te są wykonane z bardzo solidnej tkaniny – trwałej i odpornej na zabrudzenia, co zapewnia specjalna metoda impregnacji.

Plisy – skuteczny i łatwy sposób zaciemnienia

Plisy z pewnością można nazwać następcą tradycyjnych żaluzji. Z pewnością nawiązują do nich swoim wyglądem, ale cecha która je różni to innowacyjność i nowoczesny wygląd właśnie. Plisy dają bardzo przydatną funkcję regulacji ustawienia ich w każdej możliwej pozycji, dzięki czemu możliwe jest zasłonięcie wybranej części okna, przez co w łatwy sposób można regulować dopływ naturalnego światła do pomieszczenia. Konstrukcja plis daje możliwości montażu w każdym oknie, również dachowym lub uchylnym, a podmuch silnego wiatru nie stwarza zagrożenia dla ich stabilności.

Verticale – praktyczne panele

Verticale to nic innego, jak pionowe panele, których ustawienie można łatwo regulować w pełni zautomatyzowany sposób. Świetnie komponują się z nowoczesnym wystrojem wnętrza, dzięki swojemu minimalistycznemu wyglądowi. Stanowią przy tym doskonałą barierę przed dużym nasłonecznieniem, odbijając światło i chroniąc przed działaniem promieni UV. Na rynku dostępna jest ogromna gama kolorów i faktur tkanin, które tworzą pasy verticali, a także kształtów samych pasów – od pionowych, po skośne, w kształcie koła czy trójkąta.

Duży wybór osłon okiennych oferuje sklep Solaro.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.