Nowoczesnie oświetlona kuchnia robi spore wrażenie
Małe okno, kuchnia po północnej stronie budynku, źle zaprojektowane i rozmieszczone oświetlenie – przyczyn niewystarczającej ilości światła w pomieszczeniu może być naprawdę dużo. W takiej sytuacji wcale nie trzeba męczyć się w ciemnej kuchni lub planować kolejnego remontu. Z pomocą mogą przyjść innowacyjne rozwiązania, które często nie wymagają nawet ingerencji w ścianę lub elektrykę.

Listwa podszafkowa LED

Bardzo eleganckim i modnym sposobem na doświetlenie ciemnej kuchni jest montaż listwy podszafkowej LED. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest przyczepienie listwy do szafki przy pomocy specjalnych taśm klejących. Można również zdecydować się na odrobinę majsterkowania i wpuścić listwę w szafkę. W obu przypadkach nie ma konieczności ingerowania w ścianę, sufit lub elektrykę, co może być istotne w nowym lub wynajmowanym mieszkaniu.

Co więcej, z samodzielnym montażem listwy powinny sobie poradzić nawet osoby bez większego doświadczenia w majsterkowaniu. Pozwoli to również na zaoszczędzenie pieniędzy, które byłyby potrzebne w przypadku zatrudnienia fachowca np. elektryka. Oświetlenie podszafkowe w formie listwy LED nie pobiera dużo energii, a jednocześnie jest naprawdę dobrym dodatkowego źródła światła w kuchni.

Taśma LED

Sporą popularnością wśród fanów nowoczesnych mieszkań cieszą się taśmy LED, które od dłuższego czasu są modnym i bardzo stylowym dodatkiem nawet w dobrze oświetlonych pomieszczeniach. W przypadku ciemnej kuchni taśma z diodami LED ze sklepu Tomix może okazać się ciekawą alternatywą dla listew. Sporą zaletą takiego rozwiązania jest możliwość docięcia taśm na niemal dowolną długość.

Nie bez znaczenia jest również łatwy i szybki montaż, który polega na przyklejeniu pasków z diodami LED w wybranym miejscu. Najczęściej wybierane są szafki ze względu na ciekawy efekt podświetlenia. W ten prosty sposób można dosłownie w kilka chwil doświetlić blaty, kuchenkę lub wnętrza szafek. Jest to stosunkowo tanie rozwiązanie, które na dodatek ze względu na obecność diod LED jest również energooszczędne i ekologiczne.

Reflektorki

Do tej kategorii można zaliczyć naprawdę wiele produktów. Dość często można spotkać reflektorki w formie lampy sufitowej. Warto pomyśleć o zakupie takiego oświetlenia, jeśli tradycyjna lampa z kloszami zwyczajnie nie zapewnia wystarczającej ilości światła. Większość reflektorków z oferty sklepu Tomix można obracać w dowolnym kierunku, co pozwala na doświetlenie konkretnych miejsc w kuchni.

Podczas remontu warto natomiast pomyśleć o zamontowaniu kinkietów z reflektorami, które rozjaśnią ciemne pomieszczenie. Dzięki takiemu rozwiązaniu gotowanie i sprzątanie mogą być znacznie przyjemniejsze i zwyczajnie łatwiejsze. Od dłuższego czasu w aranżacjach kuchennych można również spotkać reflektorki wpuszczane w szafki lub sufit. Takie instalacje idealnie pasują do nowoczesnych kuchni w minimalistycznym stylu.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.