Artykuł partnera

Chyba każdy marzy o tym, by mieć stałe dochody przy minimalnym zaangażowaniu swoich sił i środków. Dróg do spełnienia tych marzeń nie ma zbyt wiele, ale inwestowanie w nieruchomość na wynajem w Krakowie może okazać się tą najpewniejszą.

Dochód pasywny – co to takiego?

Dochód pasywny jest niczym innym jak czerpaniem korzyści finansowych bez stałego zaangażowania czasu, finansów i swojej życiowej energii. W jego przypadku środki finansowe trafiają do kieszeni także wtedy, kiedy faktycznie nie pracujemy. Oczywiście można liczyć na taki zysk, kiedy ma się odsetki z depozytu bankowego, dywidendy, rentę albo emeryturę, jednak to nieruchomości na wynajem przynoszą najwyższe i regularne dochody.

Własne mieszkanie czy wynajem?

Mieszkańcy Zachodniej Europy o wiele częściej wynajmują mieszkanie, niż kupują własne. Wynika to nie z ich zasobności portfela, bo majątek przeciętnego Niemca czy Francuza jest wyższy od majątku Polaka, ale z ich mentalności. Mieszkanie własne nie sprzyja przeprowadzce i szukaniu pracy w zupełnie innym mieście. W Polsce mobilność pracowników była przez wiele lat bardzo niska, teraz się zmienia. Widać to między innymi w Krakowie, do którego przeprowadzają się wyspecjalizowani pracownicy oraz robotnicy, którzy liczą na wyższe zarobki, krótsze drogi awansu i wolą mieszkać w metropolii niż małych miasteczkach lub wsiach. I chociaż Polacy wciąż lubią mieć prawo własności do mieszkania, coraz częściej decydują się na wynajmowanie lokum, by móc szybciej podjąć decyzję o przeprowadzce. Szukając mieszkania na wynajem, zwracają też baczną uwagę na prestiż dzielnicy, dobry dojazd do centrum oraz maksymalnie krótką odległość od pracy. Stąd też powodzeniem cieszą się te rejony dużych miast, w których infrastruktura i możliwość podjęcia zatrudnienia niedaleko od domu są zapewnione.

Prądnik Czerwony – krakowska dzielnica z największym potencjałem

Zainwestowanie w zakup mieszkania w Prądniku Czerwonym jest olbrzymią szansą na spełnienie swoich marzeń. Marzeń o stałych dochodach bez dużego wkładu energii i poświęcania cennego czasu. Kupno mieszkania w tej dzielnicy, w której funkcjonuje Park Wodny, Multikino, gdzie nie jest problemem zrobienie szybkich i dużych zakupów, gdzie zatrudnienie znajdują specjaliści z najróżniejszych dziedzin w biurach największych korporacji, może okazać się fantastycznym pomysłem.

Obecnie na kupców czekają mieszkania z trzeciego etapu budowy osiedla Apartamenty Kaskada https://www.superkrak.com.pl/wyszukiwarka-3d/apartamenty-kaskada-etap-3. Dzielnica, jak i samo osiedle, cieszą się bardzo dobrą opinią wśród mieszkańców, a oferty wynajmu mieszkań w Prądniku Czerwonym nigdy nie czekają długo na zainteresowanych.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.