Kupno mieszkania to bardzo poważna inwestycja, a jej powodzenie zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest właściwy deweloper. Tylko jak go znaleźć? Na rynku jest przecież wiele firm oferujących mieszkania deweloperskie. W samym Lublinie jest ich co najmniej kilkanaście.

Dlatego we wpisie zebraliśmy najważniejsze porady, które mogą przydać się podczas szukania dewelopera.

Najważniejsze cechy jakie powinien posiadać dobry deweloper

Po pierwsze – powinien być fachowcem? Co to znaczy? To znaczy, że ma doświadczenie i wie dużo o swojej inwestycji. Kupując mieszkanie warto to sprawdzić. Jako klient, który wydaje na mieszkanie oszczędności swojego życia masz prawo pytać o wszystko – dosłownie, a obowiązkiem dewelopera jest tych odpowiedzi udzielić. Możesz pytać o materiały jakie zostały wykorzystane podczas budowy, w jakiej technologii powstał budynek, jaką szczelność mają okna itp. Deweloper powinien znać odpowiedź na te pytania. Jeśli uchyla się od odpowiedzi – coś kombinuje.

Dobry deweloper Lublin to taki, który zna miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, i plan osiedla. Nawet jeśli w momencie zakupu osiedle jest na bardzo wstępnym etapie realizacji masz prawo wiedzieć jak będzie wyglądać docelowo. Czy deweloper przewidział tereny zielone, plac zabaw czy jakieś ścieżki rekreacyjne. Warto o to wszystko dopytywać, bo to wpłynie na komfort mieszkania.

Chęć do współpracy

Deweloper powinien być otarty i chętny do współpracy. Pokazać mieszkanie, które cię interesuje, opowiedzieć o jego walorach, uwzględniając zalety ale i ewentualne niedogodności.

Szukając dewelopera warto sprawdzić czy w sieci nie pojawiły się jakieś opinie na jego temat bądź na temat inwestycji, które realizował. Jak to zrobić? Wystarczy wpisać odpowiednie hasło np. deweloper Lublin lub nazwę dewelopera i frazę opinie. Jednak pamiętaj, że nie wszystko co piszą w internecie jest prawdą, dlatego podchodź ostrożnie do tego co tam znajdziesz.

Możesz popytać mieszkające już osoby czy są zadowolone z jakości wykonania mieszkania i czy kontakt z deweloperem jest w porządku. Takie informacje z pierwszej ręki są bezcenne.

Pamiętaj, by dobrze przygotować się do szukania dewelopera, ale i do spotkania z nim. Zrób listę pytań, które chcesz zadać, dzięki temu nic ci nie ucieknie.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.