Dwójka osoób leży w łózku na wygodnym materacu

Pary wybierające materac do swojej sypialni, mają twardy orzech do zgryzienia. Jak tu pogodzić odmienne potrzeby, przyzwyczajenia i sprawić, aby wspólny sen był komfortowy zarówno dla jednej, jak i drugiej osoby? Wybór wspólnego materaca bywa problematyczny i nierzadko wymusza konieczność kompromisu pomiędzy jego twardością, wielkością czy unikalną konstrukcją.

Jak pogodzić odmienne upodobania, czyli kupujemy materac dla dwojga

Materac dla par powinien spełniać wymagania obu osób, czyli zapewniać zdrowy i komfortowy sen. Wybór materaca dla dwojga nieznacznie różni od wyboru dla jednej osoby. Pod uwagę należy wziąć wagę śpiącego i wzrost, typ stelaża, rodzaj wkładu czy indywidualne preferencje. Zasadnicza różnica dotyczy wspólnego komfortu, który może zostać zaburzony, jeśli jeden z partnerów często się wierci i wielokrotnie zmienia pozycje podczas snu. Nadmierna aktywność nocą, która może objawiać się nie tylko kręceniem i wierceniem w łóżku, ale także częstym wstawanie do toalety czy kuchni, może w istotny sposób zaburzyć zdrowy sen drugiej osoby. Jeśli nasz partner czy partnerka przejawią tego typu zachowania, to koniecznie należy zwrócić uwagę na właściwy typ materaca. W profesjonalnych sklepach znajdziemy modele, których specyfika pozwoli na zminimalizowanie wpływu uciążliwych zachowań na spokojny sen drugiej osoby. Równie istotnym problemem może być duża różnica w wadze obydwu śpiących. Zdarza się, że pomimo szczerych chęci, nie da się pogodzić odmiennych upodobań i potrzeb. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest zakup dwóch różnych materacy w identycznym rozmiarze.

Wspólny materac – na co zwrócić uwagę?

Większość par decyduje się na materac podwójny. To dobry wybór, pod warunkiem, że różnica nie przekracza 40 kilogramów. Wśród materacy podwójnych znajdziemy materace kieszeniowe multipocket, w których każda ze sprężyn jest umieszczona w osobnej kieszeni wykonanej z materiału. Dzięki takiemu rozwiązaniu materace zapewniają bardzo dobre podparcie punktowe oraz nie falują przy ruchu drugiej osoby. Materace podwójne to także materace wykonane z pianki lateksowej lub z warstwą termoelastyczną. Odznaczają się one bardzo wysoką elastycznością i sprężystością. Innym typem są materace podwójne hybrydowe, będące połączeniem sprężyn kieszeniowych z warstwą lateksu, pianki lub innego materiału.  Materace hybrydowe dają dobre podparcie punktowe i równie dobrze redukują wpływ wszelkich ruchów.

Często nierzetelni sprzedawcy rekomendują parom zakup podwójnych materacy typu bonell. To duży błąd. Konstrukcja typu bonell sprawia, że wszystkie sprężyny są ze sobą ściśle połączone. Podczas ruchów cała powierzchnia materaca intensywnie pracuje, przez co wiercenie czy nocne wstawanie jednej osoby jest mocno odczuwalne przez drugą. Z tego też względu należy zrezygnować z zakupu materacu typu bonell jako materaca dla dwojga.

Brak zgody, czyli dwa materace w jednym łóżku

Wybór materaca dla dwojga nie zawsze jest prostą sprawą. Czasem różnice upodobań i odmiennych wymagań są zbyt duże i trudne do pogodzenia. Jak dobrać materac do spania w takiej sytuacji? Skutecznym rozwiązaniem może być zakup dwóch indywidualnych materacy o identycznym rozmiarze. Jest to propozycja łącząca np. dwa materace o różnym stopniu twardości. Takie materace mogą posiadać odmienne konstrukcje i inny skład. Należy pamiętać, że choć materace mogą być różne i dobrane do indywidulanych potrzeb, to wymogiem koniecznym pozostaje ich identyczna wysokość. Wiele praktycznych wskazówek i porad dotyczących zakupu materacy dla par znajdziemy na stronie sklepu Fabryka Dobrych Materacy (FDM.pl). Można tam przeczytać o tym, jaki materac wybrać, na co zwrócić uwagę i czego się wystrzegać przy zakupie materaca dla dwojga. Fabryka Dobrych Materacy to prawdziwa skarbnica praktycznych informacji. Oferuje nie tylko doradztwo i profesjonalną pomoc ekspertów, ale także korzystne warunki zakupu materacy, a także darmową dostawę, zwrot do 30 dni czy długą gwarancję producenta. 

Zakup materaca do wspólnej sypialni potrafi być nie lada wyzwaniem. Warto korzystać z pomocy ekspertów, których doświadczenie i wiedza pomogą dokonać słusznych wyborów. Dobry materac to zdrowy i komfortowy sen. Jest to szczególnie ważne, gdy obok siebie śpią dwie osoby. Odmienne upodobania i zróżnicowane potrzeby nie muszą być problemem. Właściwie dobrany materac gwarantuje spokojny sen wszystkim, nawet najbardziej wymagającym parom.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.