Najmodniejsze rośliny doniczkowe stoją w mieszkaniu

Miejska dżungla (tzw. urban jungle) to bardzo popularny w ostatnim czasie trend związany z urządzaniem wnętrz, w którym królują wszelkiego rodzaju motywy roślinne- im lepiej, tym więcej. Jakie są najmodniejsze egzotyczne rośliny doniczkowe, które warto mieć w swoim wnętrzu?

1. Calthea (ostrzeszyn)

Calthea to jedna z najbardziej efektownych roślin doniczkowych, uprawiania niezwykle chętnie przez miłośników domowego ogrodnictwa. W zależności od odmiany kwiat osiąga wysokość od 30 do nawet 100 cm.

2. Filodendron

Filodendrony to rośliny, które idealnie nadają się do stworzenia efektownie wyglądającej domowej dżungli. W zależności od odmiany mają różne wysokości i kolor liści.

3. Monstera

Bez monstery trudno wyobrazić sobie dom pełen kwiatów. Jest to roślina o bardzo charakterystycznych liściach, trudna do pomylenia z jakąkolwiek inną.

4. Alokazja

Alokazja to wyjątkowa roślina, która zależnie od gatunku osiąga wysokość około 100 cm w warunkach domowych. Te, które rosną w tropikalnych lasach, często osiągają wysokość nawet 10 m. Cechą charakterystyczną rośliny są dość duże i strzałkowate liście, w kolorze ciemnozielonym.

5. Epipremnum

Epipremnum to rodzaj rośliny wieczniezielonej, idealnie nadającej się pod domowe uprawy, szczególnie odmiana złocista. Nie jest to wymagająca roślina, a przy tym prezentuje się naprawdę idealnie, więc to bardzo dobra opcja szczególnie dla osób, które nie mają przysłowiowej ręki do pielęgnacji kwiatów.

6. Sukulenty

Sukulenty to zdecydowanie najłatwiejsze w uprawie i pielęgnacji rośliny, które nie tylko nie są wymagające, ale również mają ciekawy i zróżnicowany wygląd (sukulenty to nie tylko popularne kaktusy). Ze względu na obecność tkanki wodnej nie wymagają częstego podlewania – idealna opcja dla osób, które chcą mieć rośliny w domu, ale zapominają o ich nawodnieniu.

7. Scindapsus (ołustek)

 Scindapsus inaczej zwany ołustkiem jest wiecznie zieloną rośliną, której niektóre gatunki osiągają nawet 5 m. To roślina pnąca o liściach mających sercowaty kształt i zróżnicowaną wielkość. Zadbana roślina wygląda niecodziennie i wyjątkowo, stanowiąc najlepszą dekorację pomieszczenia.

8. Syngonium

Syngonium  jedna z roślin idealnych  – wygląda doskonale i nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji.

9. Hoja

Hoja to kwitnące pnącze, zachwycające swoim wyglądem i mnogością różnorodnych gatunków. Z uprawą tej rośliny każdy poradzi sobie doskonale.

10. Aglaonema

Aglaonema w warunkach domowych osiąga wysokość 80-100 cm. Jej duże, dekoracje liście będą doskonale pasowały do każdego pomieszczenia.

Egzotyczne rośliny, proste w uprawie, a przy tym zachwycające swoim wyglądem? To jak najbardziej możliwe, dzięki temu każdy może stworzyć swoją Domową Dżunglę!

Hoja to kwitnące pnącze, zachwycające swoim wyglądem i mnogością różnorodnych gatunków. Z uprawą tej rośliny każdy poradzi sobie doskonale.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.