Jasne mieszkanie kupione od dewelopera

Mieszkanie od dewelopera, pachnące świeżością i nowością potrafi wprawić w euforię. W głowie właściciela pojawiają się wizje i projekty, a pomysły na aranżację zdają się nie mieć końca. Patrząc na dane statystyczne coraz chętniej inwestujemy w nowe mieszkania deweloperskie, a dostępność mieszkań jest przeogromna. Skąd takie zainteresowanie Polaków mieszkaniami na pięknych i nowopowstających osiedlach?

Mieszkanie pachnące nowością

To niewątpliwa zaleta rynku pierwotnego. Nowe mieszkanie, którego nie trzeba remontować, naprawiać i martwić się, co może się jeszcze wydarzyć. Używane mieszkanie z rynku wtórnego to często niespodziewane wydatki oraz aranżacja, która nie zawsze odpowiada gustom nowych właścicieli.

Doskonała lokalizacja

Nowe osiedla powstają zazwyczaj w dogodnej lokalizacji. W dobie takiego pędu, liczy się każda minuta. Klienci zatem dobierają swobodnie ofertę do swoich potrzeb i możliwości. Nowe mieszkania buduje się obecnie w samych centrach dużych miast, na obrzeżach, które umożliwiają dogodną komunikację, jak również w spokojnej podmiejskiej okolicy, z dala od miejskiego zgiełku.

Minimum formalności

Zakup mieszkania to mnóstwo dokumentacji i formalności. W przypadku zakupu inwestycji od dewelopera, większość procedur spoczywa właśnie na inwestorze. To doskonały wybór dla osób, które przeraża wizja załatwiania dokumentów w urzędach i placówkach.

Przyjazna otoczenie

Inwestycja deweloperska ma być atrakcyjna i funkcjonalna. Tak jak nowe mieszkania Oława. Dlatego większość tego typu przedsięwzięć jest dostosowana do potrzeb mieszkańców. W takim miejscu ma się żyć dobrze, przyjemnie, a spokój i bezpieczeństwo to priorytet. Dlatego osiedla nowopowstałe to często monitoring, zamknięty teren, chodniki, ulice, miejsca parkingowe, place zabaw i dostęp do terenów zielonych i parków.

Bezpieczeństwo zakupu

Rękojmia oraz gwarancja to dość istotne dwie zalety, które mają wpływa na zakup mieszkania od dewelopera. Kupujący nie musi zatem martwić się o wszelkie wady fizyczne i prawne mieszkania. To sprzedający musi dopilnować, aby wszystko zostało dopasowane do przepisów. W przypadku uchybień to deweloper jest zobowiązany do usunięcia niedociągnięć.

Ulga podatkowa

Kupując mieszkanie do dewelopera nie trzeba płacić podatku od czynności cywilnoprawnych, co jest niewątpliwie jedną z przyjemniejszych zalet. To oszczędność równa 2% wartości mieszkania, co przy wysokiej kwocie za nieruchomość potrafi pozostawić w kieszeni kupującego całkiem sporą sumę pieniędzy, którą można przeznaczyć na wykończenie.

Wartość rynkowa

Mieszkanie nowe ma zdecydowanie większą wartość rynkową od nieruchomości z rynku wtórnego. Przy wynajmie, dalszej sprzedaży zakup działa więc na korzyść nabywcy. Zatem to atrakcyjna inwestycja pod wieloma względami.

Interesuje Cię nowa nieruchomość z doskonała infrastrukturą? Wejdź na modernhomes.pl i sprawdź nowe mieszkania Oława.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.