Mieszkania w bloku.

Artykuł sponsorowany.

Sprawdzając dane statystyczne dotyczące kilku ostatnich lat można zauważyć wyraźne tendencje na rynku nieruchomości. Na ten moment da się wyróżnić konkretne trendy mieszkaniowe. Jakie lokale są najbardziej pożądane? Sprawdziliśmy jaki metraż preferują Polacy!

Trendy mieszkaniowe 2021 – jaki metraż?

Zgodnie z badaniami Głównego Urzędu Statystycznego, w ostatnich latach największą popularnością cieszyły się mniejsze mieszkania. Osoby kupujące własne lokum najchętniej wybierały kwatery o metrażu ok. 30-40 m2 i nieco rzadziej 40-50 m2. Z kolei najemcy średnio decydowali się na lokale mające ok. 35 m2. Wszystko wskazuje na to, że te trendy mieszkaniowe nadal się utrzymują i w kolejnych latach takie właśnie nieruchomości będą miały największe powodzenie.

Liczba pokoi a trendy mieszkaniowe – jaki układ jest najpopularniejszy?

Preferencje osób kupujących lub wynajmujących nieruchomości są oczywiście różne w zależności od indywidualnych potrzeb oraz liczby domowników. Single zdecydowanie preferują kawalerki (jedno- lub dwupokojowe), zaś pary i młode rodziny – lokale dwu- albo trzypokojowe. Najważniejszy jest przemyślany układ. Niewielkie mieszkanie może być całkiem ustawne, a przy tym jest tańsze oraz generuje niższe koszty utrzymania.

Gdzie znaleźć lokum wpisujące się w najnowsze trendy mieszkaniowe?

Ergonomiczne, sprytnie zaaranżowane mieszkania, najłatwiej spotkać w nowoczesnym budownictwie na obrzeżach miast. Najnowsze normy i zalecenia budowlane sprawiają, że stosuje się coraz więcej ekologicznych rozwiązań. Dzięki nim da się żyć bardziej w zgodzie z naturą, ale też przy okazji odczuwalnie zmniejszy się wydatki na utrzymanie (w szczególności rachunki za drożejący prąd). Na Pomorzu takie osiedla buduje Euro Styl – można na nich kupić idealne lokum dla siebie lub na mieszkanie inwestycyjne.

Aktualne trendy mieszkaniowe jasno wskazują, że Polaków najbardziej interesują mniejsze lokale w nowym budownictwie. Planujesz kupić coś dla siebie lub chcesz rozsądnie zainwestować swój kapitał? Wybierz kwaterę na nowoczesnym, podmiejskim osiedlu!

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.