biała ściana i kwiat

Powłoka PSC to nowoczesny materiał, który w ciągu najbliższych lat może konsekwentnie wypierać przestarzałe materiały termoizolacyjne. Co decyduje o jej sukcesie i dlaczego warto się na nią zdecydować?

Czym jest powłoka PSC?

Klasyczne metody termomodernizacji ścian czy dachów wykorzystujące styropian czy wełnę mineralną to proces czasochłonny, choć wciąż wybierany najczęściej. Nowoczesne budownictwo, nastawione nie tylko na energooszczędność, lecz także wygodę i estetykę, stopniowo jednak odchodzi od przestarzałych metod, stawiając na innowacyjne rozwiązania. Jednym z nich jest ciesząca się rosnącą popularnością powłoka PSC.

Co to takiego?

PSC, czyli Power Smart Coat, to nowoczesne rozwiązanie przeznaczone do termomodernizacji budynków, które nie wymaga ani ingerowania w strukturę ścian, ani morderczej pracy, często w trudnych warunkach. Sekret powłoki polega na wykorzystaniu nowoczesnej nanotechnologii na bazie mikrosfer, dzięki której materiał działa niczym farba izolująca, odbijająca promienie słoneczne i doskonale. W efekcie świetnie chłodzi budynek latem, a w chłodnych porach zapobiega utratom ciepła. Jest przy tym ekologiczna i łatwa w aplikacji, a dzięki optymalnej grubości nie ingeruje w wygląd elewacji domu, gwarantując mu estetyczny wygląd.

Powłoka PSC posiada ponadto szereg innych właściwości przemawiających za tym, że to właśnie do niej należy przyszłość termomodernizacji budynków.

Termomodernizacja ścian PSC – zalety

Power Smart Coat cechuje się nie tylko nadzwyczajnymi parametrami termoizolacyjnymi, lecz także wysoką odpornością na promienie UV, pleśń, grzyby, korozję czy chemikalia, zwiększając poziom bezpieczeństwa domowników. Ponieważ materiał zmniejsza emisję CO2 do atmosfery, pozwala oszczędzać nie tylko energię i pieniądze, ale i środowisko.

Powłokę PSC wystarczy nałożyć na ściany jak zwykłą farbę. Odbywa się to prosto, szybko i skutecznie, pozwalając uniknąć długotrwałych prac remontowych. Ewentualne ubytki w materiale łatwo uzupełnić, choć trzeba dodać, że cechuje go niezwykła trwałość, więc ryzyko „usterek” jest niewielkie.

Decydując się na termomodernizację ścian PSC, warto rozejrzeć się za dotacją, która pokryje część wydatków związanych z przedsięwzięciem. Istnieje kilka możliwości jej otrzymania. Warto rozejrzeć się za taką, która najlepiej odpowiada naszym preferencjom. Pomocne mogą okazać się także porady fachowców.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.