Łazienka to miejsce, w którym przede wszystkim dbamy o swoją higienę, jednak może to być także przestrzeń służąca do relaksu i odpoczynku. Aby czas spędzany w łazience upływał nam w przyjemny sposób, warto zadbać o odpowiedni wystrój, który będzie jednocześnie funkcjonalny oraz miły dla oka. Bardzo dużą rolę odgrywają tu meble łazienkowe, których nie może zabraknąć. Jak wybrać idealne szafki do tego pomieszczenia? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule.

Gdzie szukać mebli łazienkowych?

Meble łazienkowe są dostępne w salonach łazienek, w sklepach budowlanych, w których znajdują się elementy wyposażenia wnętrz, a także w stacjonarnych oraz internetowych salonach meblowych. Wybór tego typu mebli jest aktualnie ogromny, dlatego każdy ma możliwość dopasowania ich wyglądu oraz rozmiarów do własnych upodobań oraz potrzeb. Dostępne są zarówno nowoczesne szafki łazienkowe, rustykalne, skandynawskie, jak i eleganckie czy też stylizowane na antyczne.

Oprócz wyglądu, niezwykle ważną cechą jest funkcjonalność. W zależności od kształtu oraz wielkości łazienki powinniśmy wybrać takie meble, które nie będą nam utrudniały codziennych czynności, jakie będziemy wykonywać w łazience. Niezależnie od wielkości tego pomieszczenia w naszym mieszkaniu, szafki łazienkowe to niezbędne wyposażenie każdej łazienki (www.homebook.pl), trzeba tylko znaleźć odpowiedni ich rodzaj.

Jak dobrać meble do łazienki?

W pierwszej kolejności należy oszacować, ile miejsca możemy przeznaczyć na meble w łazience. Warto też zwrócić uwagę, jakie meble będą pasować do wybranej przez nas armatury. Przy planowaniu wielkości szafek należy wziąć pod uwagę przestrzeń niezbędną do otwarcia drzwiczek lub szuflad. Wiszące meble nie powinny nam zagrażać, a więc muszą być tak umiejscowione, aby nie istniało ryzyko uderzenia się o nie głową.

Jeśli chodzi o kolor mebli łazienkowych, to powinien być on jak najlepiej dopasowany do barwy oraz wzoru kafelek znajdujących się na ścianach oraz na podłodze. Materiały, z których wykonywane są szafki łazienkowe, to obecnie najczęściej metal, szkło, drewno lub płyty (np. MDF).

Jakie meble są niezbędne w łazience?

Jeśli chodzi o rodzaj szafek, które powinny znaleźć się w każdej łazience, to bez wątpienia pierwsze miejsce zajmuje szafka pod umywalką. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie, gdyż pozwala na wykorzystanie wolnej przestrzeni pod elementem, który znajduje się w prawie każdej łazience, poza tym pozwala zakryć często wystającą ze ściany instalację. Jeśli chodzi o pozostałe meble, to wszystko zależy od wielkości łazienki. Jeśli mamy pralkę w łazience, to warto wykorzystać przestrzeń nad nią, umieszczając tam szafkę wiszącą. Bardzo popularne i praktyczne są także słupki łazienkowe, które mogą pomieścić niezbędne kosmetyki i akcesoria łazienkowe, nie zajmując przy tym zbyt dużo miejsca.

Jeśli łazienka w naszym mieszkaniu ma dużą powierzchnię, to spokojnie możemy pozwolić sobie na zakup np. komody łazienkowej, w której miejsce znaleźć mogą ręczniki, chemia gospodarcza, świece do stworzenia przyjemnego klimatu podczas kąpieli i wiele innych rzeczy. Wiele osób decyduje się także na zakup szafki z lustrem, która najczęściej znajduje się nad umywalką.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.