dodatki na stół

Jak wiadomo stół jest centralnym elementem prawie każdej kuchni, czy jadalni, dlatego pełni tak istotną rolę. Nie tylko ze względu na swoją oczywistą funkcję, ale też uczestniczy w tworzeniu charakteru całego pomieszczenia.

Stół – najważniejszy element każdej kuchni, oraz jadalni

Istotny tutaj jest nie tylko kolor, czy materiał z jakiego został wykonany mebel, ale także jego kształt, czy ustawienie w pokoju. Zależy to od naszych osobistych preferencji oraz wystroju całego mieszkania, natomiast wielkość stołu zazwyczaj podyktowana jest ilością domowników. Wybór odpowiedniego mebla to nie wszystko, jak i w każdej domenie życia, istotną rolę stanowią tu szczegóły, dlatego warto zastanowić się nad doborem dodatków na stół. 

Dodatki na stół – dlaczego są takie istotne

To właśnie te małe elementy mogą robić największą różnicę, czy to chcemy osiągnąć efekt nowoczesnego pomieszczenia, czy też odpowiadają nam bardziej rustykalne klimaty. Z pewnością pierwsze co przyjdzie nam na myśl jeśli chodzi o dekorację stołu, będą to zazwyczaj nakrycia. Czy to obrusy, serwety, czy ceraty. Znaleźć je możemy w najróżniejszych wzorach, kolorach czy fasonach, także dzięki bogactwu tego typu artykułów wśród tekstyliów na rynku, co ułatwi nam wyszukanie idealnie pasującej do naszych wizji opcji. Oczywiście nakrycie to nie wszystko, powinniśmy się zastanowić także nad innymi ozdobami. Dodatki na stół, które oprócz nakrycia powinniśmy wziąć pod uwagę ;

  • kwiaty doniczkowe, lub cięte
  • świeczki ( oczywiście z dodatkiem świeczników – nie chcemy uszkodzić stołu ani obrusa)
  • odpowiednio dopasowane podstawki pod kubki
  • ozdobne naczynie – lub inny tego typu dodatek

Oczywiście wszystko powinno być dopasowane do naszego gustu i preferencji, pamiętajmy, że moda na różne dodatki bardzo szybko się zmienia, a nam powinno głównie zależeć aby pomieszczenie miało odpowiedni dla nas charakter. W tym wypadku warto również wziąć pod uwagę, że więcej nie zawsze znaczy lepiej, a przesadzenie z dodatkami, zamiast nadać oryginalny nastrój wnętrzu, może wywołać efekt kiczu, a tego z pewnością nie chcemy osiągnąć.

Sprawdź też eleganckie Obrusy – My Honey Home.

Jak odpowiednio zadbać o meble kuchenne

Wiadomo, że meble kuchenne, a zwłaszcza stół jako jeden z głównych elementów tego pomieszczenia, narażone są na liczne uszkodzenia. Przede wszystkim dlatego, że korzystamy z nich na co dzień i często z braku czasu nie przywiązujemy do nich większej uwagi – co z pewnością jest błędem, zwłaszcza jeśli pragniemy by meble te służyły nam długo w dobrej kondycji i wyglądzie. Tu również pomogą nam wcześniej już wspomniane dodatki na stół, które jak się okazuje mogą służyć nie tylko walorom estetycznym mebla, a co za tym idzie całego pomieszczenia, ale również mogą pomóc w jego ochronie. Mniejsze uszkodzenia z pewnością pojawią się jeżeli będziemy korzystać z takich produktów jak ceraty, czy obrusy. Dlaczego? Oprócz oczywistego faktu jakim jest ozdoba w postaci nakrycia, chroni ona również materiał stołu, który może być bardzo delikatny – zwłaszcza jeśli wykonany jest z drewna. Cerata chroni blat przed bezpośrednim kontaktem z gorącymi naczyniami, zapobiega również powstawaniu na materiale plam z jedzenia czy napojów, które przez nieuwagę rozlaliśmy. Podobną funkcję spełnia obrus. Tego typu dodatki na stół pomagają także w zachowaniu porządku i czystości – dlatego naprawdę warto zastanowić się nad ich kupnem.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.