Projektowanie i budowa domu z drewna

Artykuł partnera.

Gdy przychodzi czas na zakup własnego domu, warto zastanowić się, jaki projekt będzie nam najbardziej odpowiadał. Alternatywą dla tradycyjnego budownictwa stały się nowoczesne projekty domów drewnianych szkieletowych.

Domy z poddaszem użytkowym

Przeglądając projekty domów, jakie oferują biura projektowe, można zaważyć, iż duża część z nich to projekty domów energooszczędnych, wykonanych w całości z drewna. Domy takie cieszą się coraz większą popularnością nie tylko na kontynencie amerykańskim, gdzie powstały, ale także w naszym kraju.  Młodym ludziom coraz częściej zależy na szybkim postawieniu domu, nie chcą mieszkać miesiącami na placu budowy, jak to bywa często w technologii tradycyjnej. Drewniany dom powstaje w szybszym tempie (często już w 3 miesiące), nawet w okresie zimowym, bez takiej ilości prac mokrych, jakich wymagają tradycyjne domy. Budownictwo drewniane, w którym zainstalowana jest pompa ciepła na paliwo stałe, wpływa na korzystny mikroklimat i dba o ekologię. Ściana szkieletu drewnianego może być wykonana z bali drewnianych, a kąt nachylenia dachu sprawia, iż powierzchnia użytkowa na poddaszu także jest bardzo duża. Liczba pokoi zależy więc od naszych upodobań. Drewno używane w budowie budynków jest suszone komorowo i strugane czterokrotnie, co powoduje, iż jest odpowiednio gładkie i zabezpieczone. Lekka drewniana konstrukcja przewyższa betonowanie i murowanie tym, że ma zdolność samoregulacji wilgotności, co jest bardzo cenną cechą, zapewniającą komfort mieszkania alergikom. Domy drewniane są energooszczędne, a przy tym wykazują niższą emisję CO2 do atmosfery.

Nie ma co ukrywać, że optymalne koszty powstania domu wpływają na zainteresowanie takimi domami w Internecie. Gotowe projekty domów drewnianych oferuje Biuro Projektowe Z500. Na ich stronie internetowej znajdziemy projekty zarówno na wąską działkę z niewielką powierzchnią zabudowy, jak i projekt gotowy domu drewnianego. Do wybranego projektu możemy wnieść swoje uwagi, dodatkowe elementy, które chcemy uwzględnić w naszym projekcie marzeń.

Domy parterowe

Jeśli wymiary działki są większe i mamy do wyboru więcej projektów, można znaleźć także taki, który zawiera uwzględnione pomieszczenie gospodarcze i garaż w domu parterowym, jednokondygnacyjnym. Projekty domów drewnianych zachęcają inwestorów, którzy przywiązują wagę do przestronności i wygody poruszania się po budynkach, w których znajdują się tylko kondygnacje parterowe. Powierzchnia zabudowy na parterze może wynosić od 50 do ponad 200m2, w zależności od naszych preferencji, jednak im większy dom parterowy, tym trudniej w nim zaprojektować dach dwuspadowy, a taki jest najbardziej optymalny. W małym domu parterowym, skonstruowanym na planie prostokąta, z odpowiednim układem względem stron świata, koszty ogrzewania będą niższe, dzięki odpowiedniemu doświetleniu światłem dziennym. Projekt domu parterowego jest w realizacji o wiele szybszy od domu dwukondygnacyjnego. Jest to też ideale rozwiązanie dla rodzin z małymi dziećmi – przy braku schodów na piętro odchodzi ryzyko upadku i konieczność odpowiedniego zabezpieczenia zejścia na parter.

Projekt drewnianego domu w technologii szkieletowej to doskonała propozycja dla osób, którym zależy na szybkości powstania budynku, użyciu ekologicznych materiałów, ergonomii i atrakcyjnej cenie. Warto obejrzeć perfekcyjnie dopracowane projekty domów na stronie Biura Projektowego Z500 i przekonać się, że projekt naszego domu marzeń już tam jest. Wszystkie ważne informacje o projekcie zostaną nam udzielone w kontakcie mailowym lub telefonicznym.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.