Poduszki i kołdra antyalergiczna.

Alergicy już od dawna wiedzą, że poduszki i kołdry antyalergiczne mają naprawdę wiele zalet. Wbrew pozorom takie produkty nie tylko chronią przed wystąpieniem reakcji alergicznej, ale mogą również mieć niebagatelny wpływ na jakość snu czy też kondycję skóry. Sprawdź, dlaczego zakup poduszki i kołdry o właściwościach antyalergicznych może być dobrym pomysłem nawet dla osób bez alergii.

Są hipoalergiczne

Oczywiście najważniejszym powodem, dla którego warto zdecydować się na zakup takich produktów, jest ich hipoalergiczność. Wysypka lub inna forma uczulenia może pojawić się nie tylko u alergika, ale także np. u osoby z wrażliwą skórą lub skłonnością do podrażnień. Poduszka antyalergiczna dzięki specjalnym właściwościom chroni przed takimi nieprzyjemnymi dolegliwościami. Nie bez znaczenia jest również brak w składzie nie tylko substancji alergennych, ale także np. różnego rodzaju barwników.

Chronią przed zanieczyszczeniami

Jedną z najważniejszych zalet produktów antyalergicznych jest to, że zbierają znacznie mniej kurzu i innych zanieczyszczeń niż ich tradycyjne odpowiedniki. Kołdra antyalergiczna zapewnia zatem wysoki poziom higieny, co może pozytywnie wpłynąć na jakość snu. Warto pamiętać, że roztocza kurzu i inne zanieczyszczenia nie są obojętne dla organizmu człowieka. Ponadto właściwości antybakteryjne czy też antygrzybiczne mogą przyczynić się nawet do poprawy stanu cery.

Zapewniają wysoki komfort snu

Mniej zanieczyszczeń w środowisku snu to zaledwie jeden z czynników mogących wpłynąć na jakość wypoczynku. Antyalergiczna kołdra 140×200 z oferty internetowego sklepu Nyks jest lekka, dlatego na pewno nie będzie przeszkadzać podczas snu. Ponadto zapewnia odpowiednią izolację cieplną i nie powoduje przy tym pocenia się, które mogłoby być powodem wybudzenia się w nocy. Przewiewność poduszek i kołder antyalergicznych jest bardzo ważna, ponieważ sprawne odprowadzenie wilgoci ogranicza rozwój różnego rodzaju drobnoustrojów.

Są łatwe w czyszczeniu

Zdecydowana większość dostępnych na rynku produktów antyalergicznych ma wypełnienie z poliestru silikonowanego. Poduszki i kołdry ze znacznie delikatniejszym puchem i pierzem naturalnym często wymagają dużej ostrożności podczas czyszczenia. Modele antyalergiczne z syntetycznym wypełnieniem można natomiast bez obaw wrzucić do pralki i nawet wyprać w wysokiej temperaturze. W ten sposób można pozbyć się drobnoustrojów, które na pewno zginą podczas prania w 60°C.

Mogą posłużyć przez wiele lat

Poduszki i kołdry antyalergiczne z oferty sklepu Nyks to produkty wysokiej jakości, które na pewno przetrwają dobre kilka sezonów. Sporą zaletą takich produktów jest to, że naprawdę długo zachowują swój oryginalny kształt, a wypełnienie nie ulega zbiciu charakterystycznemu dla naturalnego pierza. To właśnie dlatego można je czyścić w pralce, a nawet suszyć mechanicznie. Co więcej, nawet częste wrzucanie do pralki nie będzie mieć złego wpływu na wygląd poduszki lub kołdry.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.