Ocieplenie domu pianką Pur

Artykuł sponsorowany.

Ocieplanie pianką PUR to doskonała alternatywa. Materiał ten często wykorzystywany jest zarówno na ocieplanie poddasz, jak i całej reszty budynku. Jakie są największe zalety pianki PUR? Czy warto ją stosować?

Czym jest pianka PUR?

Pianka PUR (poliuretanowa) jest materiałem izolacyjnym składającym się z dwóch surowców – izocyjanianu i poliolu. W przeciwieństwie do wielu innych materiałów tego rodzaju pianka PUR jest stosunkowo niedroga, a przy tym charakteryzuje ją bardzo duża użyteczność, trwałość i elastyczność. Jest to materiał, który można zaaplikować nawet w najmniejsze szczeliny.

Samodzielne ociepleniu budynku pianką PUR może być trudne, ponieważ zadanie to wymaga zastosowania odpowiedniego sprzętu – dlatego też warto, by zrobili to specjaliści.

Co można ocieplać pianką PUR?

Pianka PUR stosowana jest najczęściej do ocieplania poddasza. Jest to bardzo prosta i skuteczna metoda pod warunkiem jednak, że zostanie przeprowadzona przez specjalistów, który mają doświadczenie i odpowiedni sprzęt.

Poddasze to jednak niejedyne miejsce, w którym świetnie będzie się sprawdzała pianka PUR. Można wykorzystywać ją również do uszczelnienia okien i drzwi, izolacji parametrów czy paneli ściennych, fundamentów.

Dlaczego warto ocieplać budynek pianką PUR?

Stosowanie pianki PUR do ociepleń ma wiele zalet. To doskonała alternatywa dla wełny czy styropianu, która sprawia, że warstwa izolacyjna, choć niezbyt gruba jest niezwykle skuteczna.

Jakie zalety ma stosowanie pianki PUR do ociepleń? To przede wszystkim:

  • niewielka grubość warstwy izolacyjnej (przy wysokiej skuteczności),
  • bezpieczeństwo stosowania (pianka PUR nie powoduje alergii),
  • doskonale chroni przed upałem,
  • nie zmienia swoich właściwości wraz z upływem czasu,
  • dobrze zabezpiecza przed wilgocią,
  • doskonale radzi sobie z zatrzymywaniem powietrza (zimnego z zewnątrz i ciepłego z wewnątrz),
  • szczelne wypełnienie nawet najmniejszych szczelin
    Warto również wiedzieć, że pianka PUR jest materiałem wysoce odpornym na grzyby, pleśń i ataki szkodników.

Pianka PUR doskonałą alternatywą dla tradycyjnych metod

Tradycyjne metody ocieplenia budynków, choć powszechnie stosowane mają wiele wad, z tego też względu coraz więcej inwestorów poszukuje lepszej alternatywy. Taką właśnie jest pianka PUR – materiał bardzo wydajny, którego nie trzeba stosować w dużych ilościach, aby osiągnąć zamierzone rezultaty.
Ocieplenia budynków pianką PUR to bezpieczna i ekonomiczna metoda, która będzie efektywnie służyła przez długie lata. Pianka w przeciwieństwie do wielu innych materiałów wraz z upływem czasu nie będzie zmniejszała swojej objętości, nie ulegnie również degradacji.

Najwyższa jakość i konkurencyjne ceny

Jeżeli poszukujecie Państwo firmy, która zajmie się profesjonalnym ociepleniem waszego budynku przy wykorzystaniu pianki PUR, na terenie Śląska, a w szczególności w Radomsku najlepszym rozwiązaniem będzie nawiązanie współpracy z PUR Project – profesjonalna firma, która wykona zlecone jej zadanie z najwyższą starannością, dbałością o detale, a przy tym w konkurencyjnej, atrakcyjnej cenie.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.