Nowoczesne szafki zamontowane w kuchni

Urządzanie własnej, wymarzonej kuchni to nie lada frajda, ale też spore wyzwanie. To ogromnie ważne, aby podejść do całego procesu z głową, wziąć pod uwagę nie tylko kwestie estetyczne oraz wizualne, ale również te praktyczne – wygodę użytkowania i czyszczenia, odpowiednie zagospodarowanie całej dostępnej przestrzeni, zaplanowanie wystarczającej ilości miejsca do przechowywania. Jedną z ważniejszych decyzji, jaką należy podjąć, jest zatem zdecydowanie wybór kuchennej zabudowy.

Innowacyjne systemy szafkowe – czy to dobra inwestycja?

Dzisiejsze meble i szafki kuchenne stwarzają cały ogrom możliwości i udogodnień, zarówno pod względem aranżacyjnym, jak i komfortu podczas ich użytkowania. Specjalne podnośniki, systemy szuflad, szafki i kosze cargo, to niezwykle przydatne i praktyczne rozwiązania, które znacznie usprawniają przechowywanie, otwieranie i zamykanie, wyjmowanie przedmiotów oraz oczywiście pozwalają zaoszczędzić znaczną ilość miejsca i zagospodarować każdy zakamarek danego pomieszczenia, co w przypadku kuchni, a już zwłaszcza takiej o niewielkim metrażu, jest często na wagę złota. Przyjrzyjmy się im nieco bliżej  i sprawdźmy, jakie konkretnie korzyści każde z  nich za sobą niesie: systemy szuflad, zawiasów, specjalistyczne podnośniki firmy BLUM.

Szuflady w kuchni – wygodne i funkcjonalne

Jednym z często polecanych kuchennych rozwiązań jest zainwestowanie w możliwie jak największą liczbę szuflad, jako alternatywę dla tradycyjnych dolnych szafek. Warto otworzyć się na taką innowację i docenić ich niezwykłą funkcjonalność. Kiedyś w szufladach przechowywaliśmy jedynie sztućce, dziś natomiast idziemy o duży krok dalej i trafiają do nich na przykład kubki, talerze, miseczki, czy innego rodzaju naczynia, akcesoria do gotowania, a nawet produkty spożywcze. Aby zachować w szufladach ład i porządek, wystarczy zaopatrzyć się w specjalne organizery, a także pojemniki i słoiki idealne do estetycznego, a jednocześnie funkcjonalnego przechowywania produktów typu przyprawy, makarony, czy inne sypkie artykuły.

Szafki wolno domykające się – niezawodny sposób na cichą kuchnię

Jak jeszcze można podnieść sobie komfort codziennego użytkowania własnej kuchni? Zdecydowanie dzięki specjalnym systemom, umożliwiającym bezproblemowe i wygodne otwieranie szafek, bez użycia siły oraz wolne i ciche ich domykanie. Idealnie w tej roli sprawdzają się podnośniki firmy BLUM. Ich kolejną ogromną zaletę stanowi fakt, że utrzymują one ciężar frontu i całą szafkę w pozycji otwartej, co jest niezwykle pomocne w przypadku szafek otwieranych ku górze. Tego typu system zda egzamin także w przypadku podnoszonych okapów, czy do wygodnego otwierania barków. Bez problemu można dobrać podnośnik o odpowiednim kącie nachylenia oraz różnej możliwości regulacji.

Nowoczesne cargo – prawdziwy mistrz przechowywania

Czy warto inwestować w szafkę typu cargo? To idealny sposób na 100% wykorzystanie przestrzeni, zapewniający o wiele większą wygodę zarówno w organizacji, utrzymywaniu porządku, jak i w sięganiu po dane naczynie, przedmiot, czy produkt. Gwarantują łatwy, szybki i bezproblemowy dostęp do całej zawartości szafki. Świetnie sprawdzają się także do przechowywania wysokich produktów np. butelek alkoholu, czy oliwy. Szafki narożne, obrotowe półki i inne ciekawe systemy, o których wyżej wspomnieliśmy, potrafią ułatwić życie domowników i sprawić, że codzienne użytkowanie kuchni staje się prawdziwą przyjemnością, a utrzymywanie w niej porządku nie stanowi najmniejszego problemu. Czy zatem warto jest w nie inwestować? Zdecydowanie tak.

źródło zdjęć: freepik.com

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.