Nowe mieszkania do kupienia w bloku mieszkalnym

Kupno mieszkania to poważna inwestycja, a dla co poniektórych – również długoterminowa ze względu na kredyt hipoteczny. W związku z tym, warto wiedzieć na co zwrócić uwagę przy wyborze mieszkania.

Nowe mieszkanie czy mieszkanie z rynku wtórnego?

Zwolennik i przeciwników obu rozwiązań nie brakuje. Warto jednak zastanowić się nad tym, które będzie lepsze. Jednakże nie da się podać jednogłośnie werdyktu, ponieważ zarówno mieszkania z rynku pierwotnego jak i wtórnego mają swoje zalety i wady.

Przede wszystkim trzeba na wstępie określić, jakim budżetem operujemy i na czym nam najbardziej zależy. Dzisiejszy szeroki wybór lokali mieszkalnych sprawia, że w ofertach mieszkaniowych można przebierać. Tylko gdzie wyszukiwać takie mieszkania?

W przypadku, gdy dotyczy to nowych inwestycji, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę to co nas interesuje i dodać miejscowość, w której chcielibyśmy nabyć nieruchomość, np. nowe mieszkania w Lublinie. Wtedy otrzymamy w wynikach pojawią nam się zarówno strony inwestycji, jak również np. deweloperów, którzy posiadają je w swojej ofercie. Z kolei mieszkania z rynku wtórnego z powodzeniem można znaleźć na serwisach z nieruchomościami, jak również na popularnych serwisach ogłoszeniowych.

Funkcjonalność mieszkania

Prócz tego, że mieszkanie ma się nam podobać, to powinno być możliwie jak najbardziej funkcjonalne. W związku z tym warto przed zakupem zobaczyć plany w przypadku nie powstałego jeszcze mieszkania lub obejrzeć to, które planuje się nabyć. W przypadku nowych mieszkań, niektórzy inwestorzy na odpowiednio wczesnym etapie, umożliwiają dokonanie tzw. zmian lokatorskich, które pozwalają na zmiany w projekcie mieszkania w takim stopniu, w jakim pozwala na to np. deweloper. Mimo wszystko, jednak ma się wpływ na to, jakie mieszkanie finalnie zostanie oddane do rąk nowych właścicieli.

Praca od podstaw vs kapitalny remont

Kupno nowego mieszkania wiąże się z odebraniem mieszkania w stanie deweloperskim lub pod klucz. W obu przypadkach nowego nabywcę czekają prace wykończeniowe – w mniejszym lub większym stopniu. Jednakże kupując mieszkanie z rynku wtórnego, trzeba brać pod uwagę, że mieszkanie może wymagać kapitalnego remontu, więc w budżecie zakupu i wykończenia, trzeba wziąć pod uwagę prace, które doprowadzą mieszkanie np. do stanu surowego zamkniętego. Niekiedy można kupić mieszkanie z rynku wtórnego, które nie będzie wymagało wkładania funduszy w remont, a jedynie w wyposażenie.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.