Biały okap w kuchni.

Okap kuchenny jest niezbędnym urządzeniem w kuchni. Dobry sprzęt wyróżnia nie tylko funkcjonalność, ale i niebanalny design. Dzięki odpowiedniemu wyborowi gotowanie stanie się jeszcze przyjemniejsze.

Okap kuchenny – podstawowe kryteria wyboru

Komfort twojej pracy w kuchni w dużej mierze zależy od urządzeń, które wykorzystujesz podczas gotowania. Okap kuchenny przede wszystkim usuwa opary powstałe podczas gotowania, pieczenia, smażenia. Dzięki temu zapewnia ci nie tylko większy komfort gotowania, ale i pozwala utrzymać przestrzeń w czystości. Pomaga uporać się z oparami, zapachami i osadzającym się na meblach tłuszczem. Nie tylko w kuchni jest więc bardziej komfortowo. Dzięki okapowi, który wyróżnia wysoka wydajność zapachy gotowania nie rozchodzą się po całym domu.

Od nowoczesnego okapu masz praco oczekiwać maksymalnej wydajności. Dobrej klasy inteligentny okap wykrywa zmiany wilgotności powietrza i na nie reaguje. Dzięki temu następuje automatyczne włączenie wentylacji. Ponadto nowoczesne urządzenie pozwala na wygodne sterowanie przy użyciu panelu dotykowego. Warto sprawdzić także, jaką wydajnością cechuje nie sprzęt. Okapy Solgaz na przykład umożliwiają filtrację aż 800m3 powietrza na godzinę. Co ważne, odbywa się to przy niskim zużyciu energii elektrycznej, a więc nie powoduje podwyższenia rachunków za prąd. Powinien być on także wyposażony w specjalne filtry węglowe, które podniosą skuteczność pracy.

Inteligentny okap – czego możesz oczekiwać?

Okap Solgaz to jeden z ciekawszych przykładów nowoczesnych urządzeń, które stanowią autentyczne wsparcie w kuchni. Pochłania on każdy rodzaj zapachów, oparów, w tym także spaliny gazowe. Jako jedyny samoczynnie zaczyna pracę. Jak to możliwe? Urządzenie wykrywa zmiany stanu powietrza, do nich przyczyniają się zaś opary. Po tym, jak powstają one w wyniku podwyższenia temperatury i poziomu wilgotności osadzają się na meblach i znajdującym się z pobliżu sprzęcie. Inteligentny okap błyskawicznie jednak wyczuje gotowanie i będzie temu procesowi przeciwdziałał. Urządzenie wykrywa zmianę temperatury i natychmiast okap filtruje powietrze, zapobiegając tym samym osadzaniu się zanieczyszczeń, zanim ty jeszcze zdążysz o tym pomyśleć. Okap na bieżąco monitoruje sytuację i dostosowuje swoją pracę do panujących w kuchni warunków.

Dzięki prostej obsłudze urządzenia łatwo dostosujesz jego pracę do konkretnych potrzeb. Sprawdzi się on w każdej kuchni. Może pracować zarówno jako wyciąg, jak i jako pochłaniacz. To świetne rozwiązanie jeśli uwielbiasz gotować, ale jednocześnie chcesz zadbać o maksymalną czystość w kuchni. Wyróżnia okap Solgaz SH oraz OT  bardzo cicha praca, o maksymalnym natężeniu dźwięku do 65dB.

Okap SH i OT – skąd jego popularność?

Okap powinien być nie tylko funkcjonalny, ale i estetyczny. Modele Solgaz wyróżnia bardzo minimalistyczny, a jednocześnie wyjątkowo elegancki design. Dzięki temu świetnie sprawdzają się one zarówno w nowoczesnej, jak i bardziej tradycyjnie zaaranżowanej kuchni. Dobrze komponują się z zabudową kuchenną, jak i pozostałym sprzętem AGD. Całości dopełnia świetnie dobrane oświetlenie LED. Warto zwrócić także uwagę na modele kominowych okapów kuchennych, które absolutnie rewelacyjnie prezentują się w aranżacjach modernistycznych. Do wyboru są oczywiście również bardzo subtelne okapy ścienne, które bez najmniejszych problemów można ukryć pod meblami. Taka szeroka dostępność sprawia, że nie musisz wybierać między funkcjonalnością a estetyką. Bez problemu możesz dopasować inteligentny okap do zaplanowanej przez ciebie lub architekta aranżacji.

 

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.